zavřít
Jason Dark

spisovatel

Věk:
77
Narození:
25. 1. 1945 ,přidej místo narození
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jason Dark se narodil v německém Dahle pod rodným jménem Helmut Rellergerd. Vystudoval chemií na vysoké škole a v roce 1966 začíná psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag. Od roku 1973 pracuje jako redaktor v Bastei-Verlag a pokračuje v psaní krimi románů, westernů a povídek. V roce 1978 začíná psát sérii hororů s kriminální zápletkou – John Sinclair. Série se stala v Německu bestsellerem – vyšlo více jak 1300 příběhů. Následovali komiks, počítačová hra a v roce 1997 byl natočen i film. Jason Dark píše stále své příběhy na svém starém psacím stroji. Chtěl se stát reportérem, ale skončil jako chemotechnik. Začal psát povídky a byl povolán do armády. Roku 1966 začal psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag. Od roku 1973 v něm pracuje jako redfaktor a roku 1978 začíná s psaním něčeho mezi krimi a románem – sérií o Johnu Sinclairovi. Vše psal a píše na svém starém psacím stroji značky Olympia. Dále psal také pod pseudonymy John Cameron; Cliff Corner; Jerry Cotton; Damion Danger; Miriam Dark; John Denver; Red Geller; Everett Jones; Robert Lamont (společný pseudonym autorů Profesora Zamorry); Kevin Le John; Dave Morris; Jack Morton; Frederick Nolan; Jack Norton; Jim Prescott; Gerd Reller; Jack Slade; Franco Solo. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jason Dark se narodil v německém Dahle pod rodným jménem Helmut Rellergerd. Vystudoval chemií na vysoké škole a v roce 1966 začíná psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag. Od roku 1973 pracuje jako redaktor v Bastei-Verlag a pokračuje v psaní krimi románů, westernů a povídek. V roce 1978 začíná psát sérii hororů s kriminální zápletkou – John Sinclair. Série se stala v Německu bestsellerem – vyšlo více jak 1300 příběhů. Následovali komiks, počítačová hra a v roce 1997 byl natočen i film. Jason Dark píše stále své příběhy na svém starém psacím stroji.

Chtěl se stát reportérem, ale skončil jako chemotechnik. Začal psát povídky a byl povolán do armády. Roku 1966 začal psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag. Od roku 1973 v něm pracuje jako redfaktor a roku 1978 začíná s psaním něčeho mezi krimi a románem – sérií o Johnu Sinclairovi. Vše psal a píše na svém starém psacím stroji značky Olympia.

Dále psal také pod pseudonymy John Cameron; Cliff Corner; Jerry Cotton; Damion Danger; Miriam Dark; John Denver; Red Geller; Everett Jones; Robert Lamont (společný pseudonym autorů Profesora Zamorry); Kevin Le John; Dave Morris; Jack Morton; Frederick Nolan; Jack Norton; Jim Prescott; Gerd Reller; Jack Slade; Franco Solo.

Hledáte také jako: Helmut Rellegerd
Rychlá navigace:novinky |diskuse