zavřít
Jana Kantorová-Báliková

překladatelka, poetka

Věk:
72
Narození:
9. 6. 1951 , Bratislava
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jana Kantorová-Báliková je slovenská poetka a překladatelka. Vystudovala pedagogickou psychologii a angličtinu na Filozofické fakultě UK v Bratislavě. V letech 1974 – 77 pracovala Jana Kantorová-Báliková jako redaktorka v Novém slově, od roku 1977 ve vydavatelství Slovenský spisovatel. Dílo Jany Kantorové – Bálikové: Jana Kantorová-Báliková patří k autorům, kteří dokáží zachytit civilizační změny města, život na sídlišti a každodennost v panelákovém bytě. V některých sbírkách (Na dennom svetle, Pešia zóna atd.) používá výstižnější volný verš a poezii píše jako telegram. Vyzývá zde k ohleduplnosti. J. Kantorová-Báliková se vypracovala i na přední slovenskou překladatelku z angličtiny (díla O. Wilda, P. B. Schellyho, L. Hughse). Smäd – 1976, sbírka, debut s archaickými obrazy vesnice Opojeni – 1977, sbírka Na dennom svetle – 1982 Pešia zóna – 1986 Pevný bod - 1988 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jana Kantorová-Báliková je slovenská poetka a překladatelka. Vystudovala pedagogickou psychologii a angličtinu na Filozofické fakultě UK v Bratislavě.

V letech 1974 – 77 pracovala Jana Kantorová-Báliková jako redaktorka v Novém slově, od roku 1977 ve vydavatelství Slovenský spisovatel.

Dílo Jany Kantorové – Bálikové:


Jana Kantorová-Báliková patří k autorům, kteří dokáží zachytit civilizační změny města, život na sídlišti a každodennost v panelákovém bytě. V některých sbírkách (Na dennom svetle, Pešia zóna atd.) používá výstižnější volný verš a poezii píše jako telegram. Vyzývá zde k ohleduplnosti.
J. Kantorová-Báliková se vypracovala i na přední slovenskou překladatelku z angličtiny (díla

Chybí tu něco?…?

Doplnit
Hledáte také jako: Jana Kantorová-Bálik
Rychlá navigace:novinky |diskuse