zavřít
Jan Řehounek

spisovatel

Věk:
71
Narození:
18. 5. 1950 , Česká Lípa, Československo
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

17 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jan Řehounek se narodil v České Lípě, v šesti letech se rodina přestěhovala do Nymburka, kde vychodil základní školu a vyučil se elektrikářem. Pracoval postupně jako elektrikář, provozní vedoucí a pracovník kulturního domu. Po roce 1989 pracoval jako novinář v regionálních novinách, později se stal šéfredaktorem týdeníku Nymbursko, posléze šéfredaktorem a vydavatelem týdeníku Polabské listy, šéfredaktorem Středočeských listů. Od roku 2003 je manažerem veletrhů a výstav. Kromě toho je volným novinářem. Kromě psaní se zabývá fotografováním, regionální historií. Je zakládajícím členem Společnosti přátel starého Nymburka a Klubu čtenářů Bohumila Hrabala. Je členem Syndikátu novinářů, Spolku českých bibliofilů a Obce spisovatelů. V roce 1992 debutoval v nakladatelství Atelier Abrakadabra knížkou Pověsti z Kaplanky. O pět let později napsal pro nymburský amatérský divadelní spolek Divadlo hudby divadelní hru Useknuté ucho aneb Jak turecké poselstvo z Nymburka pospíchalo (hrála se v doprovodném programu Jiráskova Hronova). Později zdramatizoval několik textů Bohumila Hrabala (Městečko u vody, Postřižiny, Nymburský je nymburský) a napsal pohádku Jak si čert odnesl zlou rychtářku (uvedena rovněž v Polsku). V roce 1998 vydal v nakladatelství Stanislav Klos knížku Bohumil Hrabal a jeho městečko, kde se (bohužel) nezastavil čas. Následovaly knihy Lidové Vánoce v Polabí, Puci, Puci, Pucičky (nakladatelství Polabské listy), Než malej Ventil dostal rozum, Pravda pravďoucí - pohádky ze středního Polabí, Šlápněte do pedálů - na kole do Svatojiřského lesa, Osudové okamžiky - 100. let vojenského výcvikového prostoru Milovice - Mladá, Stratov se v dějinách neztratil (nakladatelství Kaplanka), Zanechali tady stopu - osobnosti Regionu Taxis Bohemia. Byl editorem knížky Dopisy pro Bohumila Hrabala /Vladimír Sainer/. Kniha Osudové okamžiky byla 17. září 2008 oceněna hlavní cenou v soutěži regionální literatury faktu Cena Miroslava Ivanova. V roce 2008 vydal knížku Dějiny kostela sv. Jiljí v Nymburce "jak kameny o nich mluví" a v roce 2009 v nákladu 9 000 ks knížku S pohádkami do Svatojiřského lesa. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jan Řehounek se narodil v České Lípě, v šesti letech se rodina přestěhovala do Nymburka, kde vychodil základní školu a vyučil se elektrikářem. Pracoval postupně jako elektrikář, provozní vedoucí a pracovník kulturního domu. Po roce 1989 pracoval jako novinář v regionálních novinách, později se stal šéfredaktorem týdeníku Nymbursko, posléze šéfredaktorem a vydavatelem týdeníku Polabské listy, šéfredaktorem Středočeských listů. Od roku 2003 je manažerem veletrhů a výstav. Kromě toho je volným novinářem.

Kromě psaní se zabývá fotografováním, regionální historií. Je zakládajícím členem Společnosti přátel starého Nymburka a Klubu čtenářů Bohumila Hrabala. Je členem Syndikátu novinářů, Spolku českých bibliofilů a Obce spisovatelů.

V roce 1992 debutoval v nakladatelství Atelier Abrakadabra knížkou Pověsti z Kaplanky.
O pět let později napsal pro nymburský amatérský divadelní spolek Divadlo hudby divadelní hru Useknuté ucho aneb Jak turecké poselstvo z Nymburka pospíchalo (hrála se v doprovodném programu Jiráskova Hronova). Později zdramatizoval několik textů Bohumila Hrabala (Městečko u vody, Postřižiny, Nymburský je nymburský) a napsal pohádku Jak si čert odnesl zlou rychtářku (uvedena rovněž v Polsku).

V roce 1998 vydal v nakladatelství Stanislav Klos knížku Bohumil Hrabal a jeho městečko, kde se (bohužel) nezastavil čas. Následovaly knihy Lidové Vánoce v Polabí, Puci, Puci, Pucičky (nakladatelství Polabské listy), Než malej Ventil dostal rozum, Pravda pravďoucí - pohádky ze středního Polabí, Šlápněte do pedálů - na kole do Svatojiřského lesa, Osudové okamžiky - 100. let vojenského výcvikového prostoru Milovice - Mladá, Stratov se v dějinách neztratil (nakladatelství Kaplanka), Zanechali tady stopu - osobnosti Regionu Taxis Bohemia. Byl editorem knížky Dopisy pro Bohumila Hrabala /Vladimír Sainer/.
Kniha Osudové okamžiky byla 17. září 2008 oceněna hlavní cenou v soutěži regionální literatury faktu Cena Miroslava Ivanova.
V roce 2008 vydal knížku Dějiny kostela sv. Jiljí v Nymburce "jak kameny o nich mluví" a v roce 2009 v nákladu 9 000 ks knížku S pohádkami do Svatojiřského lesa.

přidat kontakt

Kontakty

Všechlapská 1666/6, 288 02 Nymburk
Hledáte také jako: Honza Řehounek
Rychlá navigace:novinky |diskuse