zavřít
James Herriot

spisovatel, veterinář

Narození:
3. 10. 1916 , Roker-Sunderland, Durham, Anglie
Úmrtí:
23. 2. 1995  ve věku 78 let,  Severní Yorkshire, Anglie  †
Znamení:
váhy  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

87 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

James Herriot, vlastním jménem James Alfred Wight, byl britský veterinář a prozaik, autor zábavných vyprávění ze života zvěrolékaře. James Heriot, přáteli zvaný Alf, se narodil ve městě Roken. Krátce po jeho narození se rodina přestěhovala do Skotska, do Glasgova. Zde se ve věku 23 let stal veterinářem. Po ukončení studií v roce 1940 se James Herriot odstěhoval do Yorkshiru, kde vykonával zvěrolékařskou praxi. Léčil hospodářská zvířata, ale i řadu psů a koček, což byl pro něj oddych od velkých zvířat. Za 2. světové války sloužil Herriot v Britském královském letectvu. Jeho syn pokračoval v rodinné tradici, stal se veterinářem, dcera je lékařkou. James Herrion napsal sérii knih, ve kterých zvěčnil mnoho komických příhod ze své veterinární praxe. Jeho knihy byly velice populární nejen ve Velké Británii a USA, ale byly přeloženy do mnoha jazyků a dočkaly se i filmového zpracování a devadesátidílného seriálu, v němž hrál Herriota Christoper Timoty. Dílo Jamese Herriota - české překlady: Zvěrolékař na blatech - 1970, prvotina To by se zvěrolékaři stát nemělo - 1972 Když se lékař ožení - 1973 Veterinář v chomoutu - 1975 Zvěrolékař mezi nebem a zemí - svazek dvou děl: Zvěrolékař jde do boje - 1976, Zvěrolékař v povětří - 1977, příhody ze služby u Brtitského královského letectva Zvěrolékař a jeho přátelé - 1992 Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a kočičí historky …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

James Herriot, vlastním jménem James Alfred Wight, byl britský veterinář a prozaik, autor zábavných vyprávění ze života zvěrolékaře.

James Heriot, přáteli zvaný Alf, se narodil ve městě Roken. Krátce po jeho narození se rodina přestěhovala do Skotska, do Glasgova. Zde se ve věku 23 let stal veterinářem.

Po ukončení studií v roce 1940 se James Herriot odstěhoval do Yorkshiru, kde vykonával zvěrolékařskou praxi. Léčil hospodářská zvířata, ale i řadu psů a koček, což byl pro něj oddych od velkých zvířat.

Za 2. světové války sloužil Herriot v Britském královském letectvu. Jeho syn pokračoval v rodinné tradici, stal se veterinářem, dcera je lékařkou.

James Herrion napsal sérii knih, ve kterých zvěčnil mnoho komických příhod ze své veterinární praxe. Jeho knihy byly velice populární nejen ve Velké Británii a USA, ale byly přeloženy do mnoha jazyků a dočkaly se i filmového zpracování a devadesátidílného seriálu, v němž hrál Herriota Christoper Timoty.

Dílo Jamese Herriota - české překlady:

Zvěrolékař na blatech - 1970, prvotina
To by se zvěrolékaři stát nemělo - 1972
Když se lékař ožení - 1973
Veterinář v chomoutu - 1975

Zvěrolékař mezi nebem a zemí - svazek dvou děl: Zvěrolékař jde do boje - 1976, Zvěrolékař v povětří - 1977, příhody ze služby u Brtitského královského letectva

Zvěrolékař a jeho přátelé - 1992
Zvěrolékař a psí historky
Zvěrolékař a kočičí historky

Mohli by vás také zajímat…