zavřít
Jakub D. Kočí

dramatik, spisovatel, básník, malíř, novinář

Věk:
43
Narození:
3. 4. 1977 , Praha, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Narodil se v Praze 3. dubna 1977, dodnes zde také žije, v magické čtvrti, které se dříve říkalo Podskalí. Možná kouzlo tohoto místa zapříčinilo jeho budoucí tvůrčí nadšení pro fantastiku. Nejprve se učil zámečníkem a v tomto oboru také po čase maturoval. Studium na Strojní fakultě ČVUT přerušil a nastoupil civilní službu na III. interní klinice. Protože mu technika zrovna k srdci nepřirostla, na Strojní fakultu se už nevrátil a studia završil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde složil absolutorium v oboru Tvorba textu a scénáře. K výtvarnému umění tíhl už od dětství, jeho základy mu vštípili v Lidové škole umění, když ale nebyl přijat na scénografii při brněnském JAMU, rozvíjel se v tomto oboru dále sám. Nakladatel Michael Bronec o něm jednou prohlásil: „Jakub je člověk, který je sice věrný a oddaný manžel, zato s múzami obcuje bez zábran.“ Dnes se Jakub D. Kočí živí jako novinář v internetovém magazínu Žena-in.cz. Do podvědomí veřejnosti se zapsal nejen jako výtvarník, ale zejména jako básník a písničkář. V roce 2001 vydal v nakladatelství Straky na vrbě svou první básnickou sbírku A jiné básně. Rok před tím vydal album Fragmen Ty. Publikoval množství povídek a ilustrací v žánru fantsy, jak v nakladatelstvích Straky na vrbě a Triton, ale i v časopisech Pevnost, Ikárie a mnoha klubových časopisech - fanzinech, spojených s činností obou českých Tolkienových společností. Jako hudebník byl u zrodu několika kapel, pro které psal zejména texty, občas i muziku. Dnes už ale v žádné z těchto skupin aktivně nepůsobí. Texty k písním píše i pro další hudebníky, většinou menšinových žánrů. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Narodil se v Praze 3. dubna 1977, dodnes zde také žije, v magické čtvrti, které se dříve říkalo Podskalí. Možná kouzlo tohoto místa zapříčinilo jeho budoucí tvůrčí nadšení pro fantastiku.

Nejprve se učil zámečníkem a v tomto oboru také po čase maturoval. Studium na Strojní fakultě ČVUT přerušil a nastoupil civilní službu na III. interní klinice. Protože mu technika zrovna k srdci nepřirostla, na Strojní fakultu se už nevrátil a studia završil na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde složil absolutorium v oboru Tvorba textu a scénáře. K výtvarnému umění tíhl už od dětství, jeho základy mu vštípili v Lidové škole umění, když ale nebyl přijat na scénografii při brněnském JAMU, rozvíjel se v tomto oboru dále sám.

Nakladatel Michael Bronec o něm jednou prohlásil: „Jakub je člověk, který je sice věrný a oddaný manžel, zato s múzami obcuje bez zábran.“

Dnes se Jakub D. Kočí živí jako novinář v internetovém magazínu Žena-in.cz.

Do podvědomí veřejnosti se zapsal nejen jako výtvarník, ale zejména jako básník a písničkář. V roce 2001 vydal v nakladatelství Straky na vrbě svou první básnickou sbírku A jiné básně. Rok před tím vydal album Fragmen Ty. Publikoval množství povídek a ilustrací v žánru fantsy, jak v nakladatelstvích Straky na vrbě a Triton, ale i v časopisech Pevnost, Ikárie a mnoha klubových časopisech - fanzinech, spojených s činností obou českých Tolkienových společností.

Jako hudebník byl u zrodu několika kapel, pro které psal zejména texty, občas i muziku. Dnes už ale v žádné z těchto skupin aktivně nepůsobí. Texty k písním píše i pro další hudebníky, většinou menšinových žánrů.

Hledáte také jako: Jakub D. Kočí, Jakub D Kočí, Jakub Drak Kočí, Jakub "Drak" Kočí, D. Kočí, Jakub Kočí
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse