zavřít
Hugo Gernsback

spisovatel

Narození:
16. 8. 1884 , Lucembursko
Úmrtí:
19. 8. 1967  ve věku 83 let,  New York, USA  †
Znamení:
lev  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Hugo Gernsback byl spisovatel a editor science fiction. Roku 1905 přicestoval z Lucemburska do Spojených států. Byl třikrát ženatý: s Rose Harveyovou v roce 1906, Dorothy Kantrowitzovou v 1921, a Mary Hancherovou roku 1951. V roce 1925, založil rádiovou stanici WRNY, byl zapojen do prvních televizních vysílání a byl radioamatérem. Zemřel v New Yorku. Nejprve byl podnikatelem v oblasti elektrotechniky. Dovážel z Evropy do Ameriky součástky ke stavbě rádií a podpořil tak amatérský „bezdrát“. V roce 1909 založil „Wireless Association of America“, která měla během roku 10000 členů. Rovněž založil první časopis věnovaný elektronice – Modern Electrics. Byl snílek a vynálezce. Na tomto poli neměl žádný komerční úspěch, v době své smrti však držel 80 patentů. Jako vizionář předpověděl plasty, nerezovou ocel, jukebox, magnetofon, solární energii, televizi a mnohé jiné. Nejznámějším však je jeho přínos pro science fiction. V roce 1926 založil první magazín věnovaný fantastice – Amazing Stories. Hrál také klíčovou roli ve vytvoření fandomu, když zveřejňoval adresy lidí, kteří do časopisu posílali dopisy. Science Fiction Achievement Award, cena udělovaná World Science Fiction Society každoročním hlasováním výjmečným pracem v rámci žánru, byla přejmenována na Hugo Award právě na jeho počest. Gernsback byl ale také spisovatelem a je autorem několika prací, z nichž nejznámější je román Ralph 124 C 41+ z roku 1911. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Hugo Gernsback byl spisovatel a editor science fiction. Roku 1905 přicestoval z Lucemburska do Spojených států. Byl třikrát ženatý: s Rose Harveyovou v roce 1906, Dorothy Kantrowitzovou v 1921, a Mary Hancherovou roku 1951. V roce 1925, založil rádiovou stanici WRNY, byl zapojen do prvních televizních vysílání a byl radioamatérem. Zemřel v New Yorku.

Nejprve byl podnikatelem v oblasti elektrotechniky. Dovážel z Evropy do Ameriky součástky ke stavbě rádií a podpořil tak amatérský „bezdrát“. V roce 1909 založil „Wireless Association of America“, která měla během roku 10000 členů. Rovněž založil první časopis věnovaný elektronice – Modern Electrics. Byl snílek a vynálezce. Na tomto poli neměl žádný komerční úspěch, v době své smrti však držel 80 patentů. Jako vizionář předpověděl plasty, nerezovou ocel, jukebox, magnetofon, solární energii, televizi a mnohé jiné.

Nejznámějším však je jeho přínos pro science fiction. V roce 1926 založil první magazín věnovaný fantastice – Amazing Stories. Hrál také klíčovou roli ve vytvoření fandomu, když zveřejňoval adresy lidí, kteří do časopisu posílali dopisy. Science Fiction Achievement Award, cena udělovaná World Science Fiction Society každoročním hlasováním výjmečným pracem v rámci žánru, byla přejmenována na Hugo Award právě na jeho počest.

Gernsback byl ale také spisovatelem a je autorem několika prací, z nichž nejznámější je román Ralph 124 C 41+ z roku 1911.