zavřít
Holly Black

spisovatelka

Věk:
51
Narození:
10. 11. 1971 , New Jersey
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

9 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Holly Blacková strávila dětství v barabizně na východním pobřeží USA, která připomínala sídlo rodů Spiderwicků. Maminka jí tu krmila výživným odvarem z duchařin a hororů, a snad proto se autorčina prvotina Daň peklu (2002) zhlédla v hustě obydlené říši Neviditelných. Příběh plivnice Kaye, zachycují svět alfů, skřítků, trpaslíků i smrtelníků ve značně neidylické podobě, získal výroční cenu amerických knihovníků a byl přeložen do 10 jazyků. Spisovatelka ho doplnila o volné pokračování Ironside. Vedle fantasy románu z hlubin newyorského metra Valiant (2006) se Blacková proslavili především pětisvazkovým seriálem kronika rodu Spiderwicků (2003-2004), které vytvořila ve spolupráci s ilustrátorem Tonym DiTerlizzim a nadchla jím děti už v 35 zemích. Vznikl i doplňkový studijní materiál pro badatele ve skřítčích záležitostech klíč k určivání kouzelných tvorů ve světě kolem nás (2005). Filmová adaptace kroniky rodu Spiderwicků byla u nás uvedena v 2008. Autorka žije v městečku Amherst ve státě Massachussets s manželem Theem, sbírkou vystředných klobouků a početným zvířectvem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Holly Blacková strávila dětství v barabizně na východním pobřeží USA, která připomínala sídlo rodů Spiderwicků. Maminka jí tu krmila výživným odvarem z duchařin a hororů, a snad proto se autorčina prvotina Daň peklu (2002) zhlédla v hustě obydlené říši Neviditelných. Příběh plivnice Kaye, zachycují svět alfů, skřítků, trpaslíků i smrtelníků ve značně neidylické podobě, získal výroční cenu amerických knihovníků a byl přeložen do 10 jazyků. Spisovatelka ho doplnila o volné pokračování Ironside. Vedle fantasy románu z hlubin newyorského metra Valiant (2006) se Blacková proslavili především pětisvazkovým seriálem kronika rodu Spiderwicků (2003-2004), které vytvořila ve spolupráci s ilustrátorem Tonym DiTerlizzim a nadchla jím děti už v 35 zemích. Vznikl i doplňkový studijní materiál pro badatele ve skřítčích záležitostech klíč k určivání kouzelných tvorů ve světě kolem nás (2005). Filmová adaptace kroniky rodu Spiderwicků byla u nás uvedena v 2008.

Autorka žije v městečku Amherst ve státě Massachussets s manželem Theem, sbírkou vystředných klobouků a početným zvířectvem.

Hledáte také jako: Holly Black
Rychlá navigace:fotogalerie |novinky |diskuse

Mohli by vás také zajímat…