zavřít
Herbert George Wells

prozaik

Narození:
21. 9. 1866 , Bromley, Kent, Anglie
Úmrtí:
13. 8. 1946  ve věku 79 let,  Londýn, Anglie  †
Znamení:
panna  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

8 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Herbert George Wells byl anglický prozaik, jeden ze zakladatelů žánru science – fiction. Herbert George Wells se narodil ve velmi chudé rodině a již od chlapeckých let musel vydělávat. Pracoval jako poslíček, učil se prodavačem, dokonce byl pomocným učitelem. Po získání stipendia vystudoval přírodní vědy a pracoval ve výzkumné labolatoři. Živil se i žurnalistikou. Byl stoupencem Ch. Darwina a přírodovědce T.H.Huxleyho. Od poloviny devadesátých let 19. století se H. G. Wells věnoval literární tvorbě. Dílo Herberta Georgeho Wellse: Herbert George Wells byl prozaik, jehož první díla vycházejí z jeho zájmu o rozvoj vědy, ale současně jsou varováním před nebezpečím, které z toho někdy vyplývá. Zdůrazňuje morální odpovědnost vědců. Stroj času – 1895 Ostrov doktora Moreaua – 1896 Válka světů – 1898 První lidé na Měsíci – 1901 Své vývojové utopické vize vyjádřil autor v románech: Moderní utopie – 1905 Lidé jako bozi – 1923 Próza v duchu dickensovského realismu, částečně s autobiografickými prvky: Kipps – 1905, román. Příběhy malých lidí, kteří sní o velkém úspěchu v próze: Láska a pan Lewisham – 1900 Příběh pana Pollyho – 1910 Tono – Bungay – 1909. Nejzdařilejší autorův společensko – kritický román. Je příběhem chudého mladíka, Který získá sice vysoké technické vzdělání, ale uvědomuje si problém nalezení životních hodnot v současné společnosti. Wells výrazně reagoval na nebezpečí fašismu: Diktátor – 1930, román Hráč kroketu – 1936, povídky Dějiny světa – 1919 – 1920, nejznámější vědecká studia z řady populárních vědeckých děl Po celý život psal eseje a reportáže o aktuální společenské situaci. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Herbert George Wells byl anglický prozaik, jeden ze zakladatelů žánru science – fiction.

Herbert George Wells se narodil ve velmi chudé rodině a již od chlapeckých let musel vydělávat. Pracoval jako poslíček, učil se prodavačem, dokonce byl pomocným učitelem.
Po získání stipendia vystudoval přírodní vědy a pracoval ve výzkumné labolatoři. Živil se i žurnalistikou. Byl stoupencem Ch. Darwina a přírodovědce T.H.Huxleyho.

Od poloviny devadesátých let 19. století se H. G. Wells věnoval literární tvorbě.

Dílo Herberta Georgeho Wellse:

Herbert George Wells byl prozaik, jehož první díla vycházejí z jeho zájmu o rozvoj vědy, ale současně jsou varováním před nebezpečím, které z toho někdy vyplývá. Zdůrazňuje morální odpovědnost vědců.

Stroj času – 1895
Ostrov doktora Moreaua – 1896
Válka světů – 1898
První lidé na Měsíci – 1901

Své vývojové utopické vize vyjádřil autor v románech:
Moderní utopie – 1905
Lidé jako bozi – 1923

Próza v duchu dickensovského realismu, částečně s autobiografickými prvky:
Kipps – 1905, román.

Příběhy malých lidí, kteří sní o velkém úspěchu v próze:
Láska a pan Lewisham – 1900
Příběh pana Pollyho – 1910

Tono – Bungay – 1909. Nejzdařilejší autorův společensko – kritický román. Je příběhem chudého mladíka, Který získá sice vysoké technické vzdělání, ale uvědomuje si problém nalezení životních hodnot v současné společnosti.

Wells výrazně reagoval na nebezpečí fašismu:
Diktátor – 1930, román
Hráč kroketu – 1936, povídky

Dějiny světa – 1919 – 1920, nejznámější vědecká studia z řady populárních vědeckých děl

Po celý život psal eseje a reportáže o aktuální společenské situaci.

Vztahy – Herbert George Wells