zavřít
Hanuš Bonn

básník, literární kritik a překladatel

Narození:
5. 7. 1913 , Teplice
Úmrtí:
20. 10. 1941  ve věku 28 let  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Hanuš Bonn, používal pseudonym Josef Kohout (5. července 1913 – 20. října 1941 koncentrační tábor Mauthausen), byl český básník, literární kritik a překladatel poezie primitivních národů. V r. 1932 ukončil studium na gymnasiu v Praze, poté studoval práva, která úspěšně dokončil v r. 1938. H. Bonn se aktivně zapojil do českožidovského hnutí. Od r. 1939 byl vedoucím funkcionářem pražské Židovské obce. Přispíval do několika časopisů a novin: Rozhledy, Literární noviny, Lidové noviny, atp. V říjnu 1941 byl zatčen, odvlečen do koncentračního tábora Mauthausen, kde byl pravděpodobně popraven. Dílo Hanuše Bonna: Jeho dílo bylo ovlivněno tvorbou J. Ortena. V jeho díle se odráží depresívní atmosféra evropských předválečných událostí a jeho vlastní pocity nejistoty, úzkosti a strachu. Tolik krajin Daleký hlas - překlad písňových textů primitivních národů Posmrtně Dílo Hanuše Bonna …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Hanuš Bonn, používal pseudonym Josef Kohout (5. července 1913 – 20. října 1941 koncentrační tábor Mauthausen), byl český básník, literární kritik a překladatel poezie primitivních národů.

V r. 1932 ukončil studium na gymnasiu v Praze, poté studoval práva, která úspěšně dokončil v r. 1938. H. Bonn se aktivně zapojil do českožidovského hnutí. Od r. 1939 byl vedoucím funkcionářem pražské Židovské obce. Přispíval do několika časopisů a novin: Rozhledy, Literární noviny, Lidové noviny, atp. V říjnu 1941 byl zatčen, odvlečen do koncentračního tábora Mauthausen, kde byl pravděpodobně popraven.

Dílo Hanuše Bonna:
Jeho dílo bylo ovlivněno tvorbou J. Ortena. V jeho díle se odráží depresívní atmosféra evropských předválečných událostí a jeho vlastní pocity nejistoty, úzkosti a strachu.
Tolik krajin
Daleký hlas - překlad písňových textů primitivních národů

Posmrtně
Dílo Hanuše Bonna