zavřít
Gisela Kautzová

spisovatelka

Věk:
78
Narození:
1942 , Berlín
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Gisela Kautz chtěla být už od malička cirkusovou jezdkyní, nebo spisovatelkou. Jako pětiletá už byla ve voltiži, v deseti jezdila na koni. Mezitím jí vyšla první, byť dětská povídka. Její literární dílo je plné lásky k ušlechtilým zvířatům. V nakladatelství Víkend již vyšlo několik knih s příběhy proslavené klisničky Amiky, po ní přichází tmavý hnědák Torphy. Setkáte se s ním v jezdeckém klubu. Život dětí, které tam chodí, je velice pestrý a zajímavý. A trochu i dramatický. Jen si představte, co se tu stalo třináctileté Asje: tajně vyjela na projížďku se svým milovaným Torphym a zavinila jeho těžký úraz. Co bude s tímto krásným zvířetem? Orphy je obtížný pacient. Uplynou celé měsíce, než se kůň zotaví ze zranění. Péče o něj se pro Asju stává důležitou zkušeností. Když konečně smí opět vyjet, zjistí něco, co ji dostane do palcových titulků v novinách. Co se tu vlastně děje? 1. kniha o Amice "Hříbě k narozeninám": Amika je vyjmečný kůň. Zázračná klisna, tak ji všichni říkají. A nyní po 14 letech zavodních úspěchů, má i ona právo na své první hříbě. Přiveda na svět nového šampiona? Ženicha ji vybrali, jménam Tibur, a nevěsta se za ním brzy vydá. Jenže devítiletá Frída, dcerka slavného jezdce je zklamaná. Dobře ví, že Amika trpí na hřebce Aladina, dykoliv se obě zvířata ve staji potkají, řehtají na pozdrav. Otec je neuprosný, a tak dívka vymýšlí plán. To bude, pane, překvapení! Léta jdou, Frída prospíva ve škole i na parkuru se svým mazlíčkem jménem Ganyméd, sbírka trofejí se rozrůstá. Frídě je 13 let a dočká se. 23 května budou narozeniny ona se vyda za Amikou I. a zazpíva pár taktů Malé noční hudby a uvidí předčastně narozené hříbě. Hříbátko Amika II. přežije a Frída ji dostane jako dárek. Avšak jedné noci se přižene velká bouře , otevře se nebe a osudy lidí i zvířat se změní. Spadne strom a Amika I. její dvě mládata Avanti a Arcidius, dále stará kobila Felina, poník Ganymédés a fenka Lady našli smrt, jak se s tím vyrovnají ??? Amika se stratí a najdou ji cirkusáci. Co bude dál ? 2. kniha o Amice "Vítězství a prohry": Po knize Amika, Hříbě k narozeninám, přichází další dil příběhu dcery a proslavené klisny, která po mnoho let nosila Fridinýho otce od vítězství k vítězství. Dívce je už 13 let , když se svým miláčkem prožívá nová dobrodružství, dobré i zlé chvíle. Například teď. Celé hodiny stoji v boxu a kouká na východ. Na co nebo na koho čeká? Amika zdědila skvělé skokanské schopnosti po své matce, proč je však bez vůle a tempeameru, nikdo zprvu neví, ale žije, a to je přece důležité. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Gisela Kautz chtěla být už od malička cirkusovou jezdkyní, nebo spisovatelkou. Jako pětiletá už byla ve voltiži, v deseti jezdila na koni. Mezitím jí vyšla první, byť dětská povídka. Její literární dílo je plné lásky k ušlechtilým zvířatům.

V nakladatelství Víkend již vyšlo několik knih s příběhy proslavené klisničky Amiky, po ní přichází tmavý hnědák Torphy. Setkáte se s ním v jezdeckém klubu. Život dětí, které tam chodí, je velice pestrý a zajímavý. A trochu i dramatický. Jen si představte, co se tu stalo třináctileté Asje: tajně vyjela na projížďku se svým milovaným Torphym a zavinila jeho těžký úraz. Co bude s tímto krásným zvířetem? Orphy je obtížný pacient. Uplynou celé měsíce, než se kůň zotaví ze zranění. Péče o něj se pro Asju stává důležitou zkušeností. Když konečně smí opět vyjet, zjistí něco, co ji dostane do palcových titulků v novinách. Co se tu vlastně děje?

1. kniha o Amice "Hříbě k narozeninám":

Amika je vyjmečný kůň. Zázračná klisna, tak ji všichni říkají. A nyní po 14 letech zavodních úspěchů, má i ona právo na své první hříbě.
Přiveda na svět nového šampiona?
Ženicha ji vybrali, jménam Tibur, a nevěsta se za ním brzy vydá. Jenže devítiletá Frída, dcerka slavného jezdce je zklamaná. Dobře ví, že Amika trpí na hřebce Aladina, dykoliv se obě zvířata ve staji potkají, řehtají na pozdrav. Otec je neuprosný, a tak dívka vymýšlí plán. To bude, pane, překvapení!
Léta jdou, Frída prospíva ve škole i na parkuru se svým mazlíčkem jménem Ganyméd, sbírka trofejí se rozrůstá. Frídě je 13 let a dočká se. 23 května budou narozeniny ona se vyda za Amikou I. a zazpíva pár taktů Malé noční hudby a uvidí předčastně narozené hříbě. Hříbátko Amika II. přežije a Frída ji dostane jako dárek. Avšak jedné noci se přižene velká bouře , otevře se nebe a osudy lidí i zvířat se změní. Spadne strom a Amika I. její dvě mládata Avanti a Arcidius, dále stará kobila Felina, poník Ganymédés a fenka Lady našli smrt, jak se s tím vyrovnají ??? Amika se stratí a najdou ji cirkusáci. Co bude dál ?

2. kniha o Amice "Vítězství a prohry":

Po knize Amika, Hříbě k narozeninám, přichází další dil příběhu dcery a proslavené klisny, která po mnoho let nosila Fridinýho otce od vítězství k vítězství. Dívce je už 13 let , když se svým miláčkem prožívá nová dobrodružství, dobré i zlé chvíle. Například teď. Celé hodiny stoji v boxu a kouká na východ. Na co nebo na koho čeká? Amika zdědila skvělé skokanské schopnosti po své matce, proč je však bez vůle a tempeameru, nikdo zprvu neví, ale žije, a to je přece důležité.

přidat kontakt

Kontakty

ŽIJE POBLÍŽ SCHWEINFURTU
Hledáte také jako: Gisela Kautz
Rychlá navigace:novinky |diskuse

Události – Gisela Kautzová

| celý kalendář
  • 79. narozeniny