zavřít
George Adamson

spisovatel, ochránce zvířat

Narození:
3. 2. 1906 , Dholpur, Indie
Úmrtí:
20. 8. 1989  ve věku 83 let,  Keňa, rezervace Kora  †
Znamení:
vodnář  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

63 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

George Adamson se narodil v Indickém Dholpuru. Poprvé navštívil Keňu v roce 1924. Ze začátku rýžoval zlato a prodával dobytek. V roce 1938 nastoupil jako strážce zvířat. Svou budoucí manželku Joy Adamsonovou poznal roku 1944. O 12 let později našel tři mláďata lvů a odvezl je domů, aby se o ně s Joy postarali. Joy si nejvíce oblíbila Elsu. Její dvě sestry poslali do holandské ZOO. Elsu se rozhodli vrátit přírodě. George odešel v roce 1960 do penze a věnoval se lvům. Roku 1970 se odstěhoval do Národní rezervace Kora, kde pokračoval ve své práci se lvy. Od toho roku žijí George a Joy odděleně, ale pravidelně se navštěvují, hlavně na Vánoce. George byl zavražděn v Koře somálskými pytláky, když jel na pomoc turistům. Je pochován v Koře, vedle svého milovaného lva Boye! …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

George Adamson se narodil v Indickém Dholpuru.

Poprvé navštívil Keňu v roce 1924. Ze začátku rýžoval zlato a prodával dobytek. V roce 1938 nastoupil jako strážce zvířat. Svou budoucí manželku Joy Adamsonovou poznal roku 1944. O 12 let později našel tři mláďata lvů a odvezl je domů, aby se o ně s Joy postarali. Joy si nejvíce oblíbila Elsu. Její dvě sestry poslali do holandské ZOO. Elsu se rozhodli vrátit přírodě.

George odešel v roce 1960 do penze a věnoval se lvům. Roku 1970 se odstěhoval do Národní rezervace Kora, kde pokračoval ve své práci se lvy. Od toho roku žijí George a Joy odděleně, ale pravidelně se navštěvují, hlavně na Vánoce.

George byl zavražděn v Koře somálskými pytláky, když jel na pomoc turistům.
Je pochován v Koře, vedle svého milovaného lva Boye!

Mohli by vás také zajímat…