zavřít
Francis Davis Millet

spisovatel, malíř

Narození:
3. 11. 1846 , Mattapoisett, Massachusetts, U.S.
Úmrtí:
15. 4. 1912  ve věku 65 let,  Titanik,  důvod: Potopení Titaniku
Znamení:
štír  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Francis Davis Millet byl americký malíř a spisovatel, který zemřel na potápějícím se Titanicu. Francis Davis Millet se narodil 3. listopadu 1846 v Mattapoisett, Massachusetts. V 16. letech, vstoupil do Massachusettského pluku, nejdříve byl jako bubenický hoch a také jako chirurgický asistent (pomáhal jeho otci, chirurgovi) v Americké občanské válce. Je absolventem Harvardu s titulem Master of Arts degree. Pracoval jako redaktor a editor pro Boston Courier a také jako korespondent pro "Inzerent" ve Philadelphia Centennial Exposition. Millet měl studio v Římě na počátku roku 1870, kde žil s Charlesem Warrenem Stoddardem, dobrým známým, americkým cestovním novinářem. Panují zprávy, že měli romantický a intimní vztah, když spolu žili bohémským životem. Jejich romantické dopisy mohli číst v Americké knize okolo 19. století Američtí gayové. V roce 1876 se Millet vrátil do Bostonu malovat nástěnné malby v kostele nejsvětější Trojice v Bostonu s John LaFarge. Vstoupil do Královské akademie dobrého umění v Antverpách, Belgie a v prvním roce vyhrál stříbrnou medaili (nikdy před tím nebyla dána), následována zlatou medailí v roce druhém. V rusko-turecké válce (1877–1878), účastnil se jako válečný dopisovatel New Yorkského Herald, Londýnského Daily News a Graphic. Byl vyznamenán řádným Rusem a Římanem za jeho udatnost a pomoc raněným. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Francis Davis Millet byl americký malíř a spisovatel, který zemřel na potápějícím se Titanicu.

Francis Davis Millet se narodil 3. listopadu 1846 v Mattapoisett, Massachusetts. V 16. letech, vstoupil do Massachusettského pluku, nejdříve byl jako bubenický hoch a také jako chirurgický asistent (pomáhal jeho otci, chirurgovi) v Americké občanské válce. Je absolventem Harvardu s titulem Master of Arts degree. Pracoval jako redaktor a editor pro Boston Courier a také jako korespondent pro "Inzerent" ve Philadelphia Centennial Exposition. Millet měl studio v Římě na počátku roku 1870, kde žil s Charlesem Warrenem Stoddardem, dobrým známým, americkým cestovním novinářem. Panují zprávy, že měli romantický a intimní vztah, když spolu žili bohémským životem. Jejich romantické dopisy mohli číst v Americké knize okolo 19. století Američtí gayové.

V roce 1876 se Millet vrátil do Bostonu malovat nástěnné malby v kostele nejsvětější Trojice v Bostonu s John LaFarge. Vstoupil do Královské akademie dobrého umění v Antverpách, Belgie a v prvním roce vyhrál stříbrnou medaili (nikdy před tím nebyla dána), následována zlatou medailí v roce druhém. V rusko-turecké válce (1877–1878), účastnil se jako válečný dopisovatel New Yorkského Herald, Londýnského Daily News a Graphic. Byl vyznamenán řádným Rusem a Římanem za jeho udatnost a pomoc raněným.