zavřít
Eric Lambert

spisovatel

Narození:
19. 1. 1918 , Londýn, Anglie
Úmrtí:
16. 4. 1966  ve věku 48 let  †
Znamení:
kozoroh  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Eric Lambert byl anglo-australský spisovatel. Jeho rodiče se brzy přestěhovali do Austrálie, kde prožil své mládí. Za světové války bojoval jako dobrovolník australské armády na Středním východě a později na japonské frontě. Byl zajat a dostal se do japonského zajateckého tábora Čangi. Byl členem Komunistické strany Austrálie. Dílo Erica LambertaJeho díla jsou silně protiválečná, místy až pacifistická. - Dvacet tisíc zlodějů - 1951 - Veteráni - 1954, zachycuje zde pohled australských vojáků na boje na Středním východě a v Pacifiku. Dále zde líčí reálnou situaci - napětí mezi důstojníky a vojáky. - Ballarat - dva díly - Delfín - Dlouhá bílá noc - K slávě odsouzeni - Ostrov Fulakona - Temná hlubina …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Eric Lambert byl anglo-australský spisovatel. Jeho rodiče se brzy přestěhovali do Austrálie, kde prožil své mládí.

Za světové války bojoval jako dobrovolník australské armády na Středním východě a později na japonské frontě. Byl zajat a dostal se do japonského zajateckého tábora Čangi. Byl členem Komunistické strany Austrálie.

Dílo Erica Lamberta
Jeho díla jsou silně protiválečná, místy až pacifistická.
- Dvacet tisíc zlodějů - 1951
- Veteráni - 1954, zachycuje zde pohled australských vojáků na boje na Středním východě a v Pacifiku. Dále zde líčí reálnou situaci - napětí mezi důstojníky a vojáky.
- Ballarat - dva díly
- Delfín
- Dlouhá bílá noc
- K slávě odsouzeni
- Ostrov Fulakona
- Temná hlubina