zavřít
Emil Hakl

scénárista, spisovatel, básník, prozaik

Věk:
65
Narození:
25. 3. 1958 ,přidej místo narození
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

7 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Emil Hakl vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu, později ještě dva ročníky dramatického oboru tamtéž. Pracoval jako aranžér, knihovník, skladník, strojník čerpací stanice a zvukař, živil se jako textař v řadě reklamních agentur i jako novinář.Od 80. letech se věnoval psaní veršů, dramatizaci literárních předloh a jejich realizaci v amatérských divadelních formacích. Emil Hakl je jedním ze zakládajících členů volného literárního sdružení Moderní analfabet. V roce 1991 mu vyšla sbírka veršů "Rozpojená slova" a s delším odstupem sbírka "Zkušeb ní trylky z Marsu" (2000). Postupně vydal povídky "Konec Světa" (2001), román "Intimní schránka Sabriny Black" (2002), novelu "O rodičích a dětech" (2002), oceněnou Magnesii literou za nejlepší prózu a konečně povídky "O létajících objektech" (2004). …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Emil Hakl vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu, později ještě dva ročníky dramatického oboru tamtéž. Pracoval jako aranžér, knihovník, skladník, strojník čerpací stanice a zvukař, živil se jako textař v řadě reklamních agentur i jako novinář.Od 80. letech se věnoval psaní veršů, dramatizaci literárních předloh a jejich realizaci v amatérských divadelních formacích.

Emil Hakl je jedním ze zakládajících členů volného literárního sdružení Moderní analfabet. V roce 1991 mu vyšla sbírka veršů "Rozpojená slova" a s delším odstupem sbírka "Zkušeb ní trylky z Marsu" (2000). Postupně vydal povídky "Konec Světa" (2001), román "Intimní schránka Sabriny Black" (2002), novelu "O rodičích a dětech" (2002), oceněnou Magnesii literou za nejlepší prózu a konečně povídky "O létajících objektech" (2004).

Události – Emil Hakl

| celý kalendář
  • 65. narozeniny

Mohli by vás také zajímat…