zavřít
Eidži Jošikawa

spisovatel

Narození:
11. 8. 1892 , Kanagawa, Japonsko
Úmrtí:
7. 9. 1962  ve věku 70 let,  Tokio, Japonsko  †
Znamení:
lev  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Eidži Jošikawa byl význačným japonským spisovatelem historických románů. Zejména dvě jeho díla se vyjímají. A to kniha "Musaši" o části života nejslavnějšího šermíře japonské historie Mijamota Musašiho od jeho narození až po souboj s úhlavním protivníkem a rovněž výborným šermířem Sasaki Kodžiróem. Musaši později napsal Knihu pěti kruhů, pojednávající o válečnickém umění. Nejvýznamnější Jošikavův román je Taiko vyprávějící o životě sjednotitele japonského národa Hidejoši Tojotomim, který se z chudého dětství přes službu u Nobunagy Ody dostal až na vrchol japonské moci. Po smrti Nobunagy vlastně celému Japonsku vládnul přehlížeje dosavadního šóguna ale akceptoval autoritu císaře. Po Hidejošiho smrti (Taiko byl čestný titul) se k moci dostal neustále v pozadí čekající Iejasu Tokugawa a založil šogunát trvající několik století. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Eidži Jošikawa byl význačným japonským spisovatelem historických románů. Zejména dvě jeho díla se vyjímají. A to kniha "Musaši" o části života nejslavnějšího šermíře japonské historie Mijamota Musašiho od jeho narození až po souboj s úhlavním protivníkem a rovněž výborným šermířem Sasaki Kodžiróem. Musaši později napsal Knihu pěti kruhů, pojednávající o válečnickém umění.

Nejvýznamnější Jošikavův román je Taiko vyprávějící o životě sjednotitele japonského národa Hidejoši Tojotomim, který se z chudého dětství přes službu u Nobunagy Ody dostal až na vrchol japonské moci. Po smrti Nobunagy vlastně celému Japonsku vládnul přehlížeje dosavadního šóguna ale akceptoval autoritu císaře. Po Hidejošiho smrti (Taiko byl čestný titul) se k moci dostal neustále v pozadí čekající Iejasu Tokugawa a založil šogunát trvající několik století.