zavřít
Earl Derr Biggers

spisovatel

Narození:
24. 8. 1884 , Warren, Ohio, USA
Úmrtí:
5. 4. 1933  ve věku 48 let,  Pasadena, Kalifornie, USA  †
Znamení:
panna  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Earl Derr Biggers byl americký spisovatel detektivních románů.Narodil se ve městě Warren v Ohiu. Absolvoval Harvardovu univerzitu a začal pracovat v Bostonu jako novinář a divadelní kritik. TvorbaPublikoval dva romány, ale bez valného ohlasu. Upozornil na sebe až dílem Sedm klíčů k Baldpatu (1913). Román byl zpracován do formy dramatu, hrál se na Broadwayi, a byl dvakrát zfilmován. Další tři romány sice kladou důraz na záhadu a momenty napětí, ale nebyly zvlášť úspěšné. Inspiraci našel v detektivkách. Stvořil postavu tělnatého Cahralie Chana, s buclatými tvářemi a šikmýma očima, který slouží jako detektivní seržant v Honolulu. Kromě toho, že je Chan policistou, je také velkým znalcem lidské psychologie. Biggers napsal celkem šest románů s Charlie Chanem, potom však předčasně zemřel. Charlie Chan vystupuje celkem více než v 50 filmech, ale většina z nich nevychází z Biggersových románů, ale pouze z úspěšné postavy. Dílo Romány- Seven Keys to Baldpate - Sedm klíčů k Baldpattu (1913)- Love Insurance (1914)- Inside the Lines (1915) (společně s Robert Welles Ritchie)- The Agony Column (1916) (též jako Second Floor Mystery)- Fifty Candles - Padesát svíček (1926)- Earl Derr Biggers Tells Ten Stories Earl Derr Biggers vypráví příběhy (povídky) (1933) Detektivní romány- The House Without a Key - Smrt v Honolulu (1925)- The Chinese Parrot - Čínský papoušek (1926)- Behind That Curtain - Kdo je Eva Durandová? (1928)- The Black Camel - Černý velbloud (1929)- Charlie Chan Carries On - Případu se ujímá Charlie Chan (1930)- Keeper of the Keys - Strážce klíčů (1932) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Earl Derr Biggers byl americký spisovatel detektivních románů.

Narodil se ve městě Warren v Ohiu. Absolvoval Harvardovu univerzitu a začal pracovat v Bostonu jako novinář a divadelní kritik.

Tvorba
Publikoval dva romány, ale bez valného ohlasu. Upozornil na sebe až dílem Sedm klíčů k Baldpatu (1913). Román byl zpracován do formy dramatu, hrál se na Broadwayi, a byl dvakrát zfilmován.

Další tři romány sice kladou důraz na záhadu a momenty napětí, ale nebyly zvlášť úspěšné. Inspiraci našel v detektivkách. Stvořil postavu tělnatého Cahralie Chana, s buclatými tvářemi a šikmýma očima, který slouží jako detektivní seržant v Honolulu. Kromě toho, že je Chan policistou, je také velkým znalcem lidské psychologie.

Biggers napsal celkem šest románů s Charlie Chanem, potom však předčasně zemřel.

Charlie Chan vystupuje celkem více než v 50 filmech, ale většina z nich nevychází z Biggersových románů, ale pouze z úspěšné postavy.

Dílo
Romány
- Seven Keys to Baldpate - Sedm klíčů k Baldpattu (1913)
- Love Insurance (1914)
- Inside the Lines (1915) (společně s Robert Welles Ritchie)
- The Agony Column (1916) (též jako Second Floor Mystery)
- Fifty Candles - Padesát svíček (1926)
- Earl Derr Biggers Tells Ten Stories Earl Derr Biggers vypráví příběhy (povídky) (1933)

Detektivní romány
- The House Without a Key - Smrt v Honolulu (1925)
- The Chinese Parrot - Čínský papoušek (1926)
- Behind That Curtain - Kdo je Eva Durandová? (1928)
- The Black Camel - Černý velbloud (1929)
- Charlie Chan Carries On - Případu se ujímá Charlie Chan (1930)
- Keeper of the Keys - Strážce klíčů (1932)

Mohli by vás také zajímat…