zavřít
David Lodge

spisovatel

Věk:
85
Narození:
28. 1. 1935 , Londýn, Anglie
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

David Lodge je významný britský spisovatel. V Česku vyšly jeho romány - Hostující profesoři (Changing Places) - Svět je malý (Small World) - Pěkná práce (Nice Work) - Den zkázy v Britském muzeu (The British Museum Is Falling Down) - Zrzku, ty jsi blázen (Ginger, You Are Barmy) - Kam až se může (How Far Can You Go) - Zprávy z ráje (Paradise News) - Pravda někdy bolí a jiná erotika (Home Truths) - Prázdniny v Heidelbergu (Out of the Shelter) - Terapie (Therapy) - Profesorské hrátky (Thinks ...). - Nejtišší trest (Deaf Sentence) (na Slovensku vyšlo pod názvem Ako, prosím?) Dosud nebyly přeloženy - jeho první román The Picturegoers (Ti, kdo chodí do kina) - román Author, Author - román A Man of Parts - vyšlo v roce 2011. Jedná se o literární zpracování života spisovatele H. G. Wellse (1866-1946) se zaměřením na jeho soukromí naplněné četnými milostnými vztahy. Sám autor v úvodu uvádí encyklopedický výklad plurálu PARTS jako 1. abilities or talents: a man of many parts, a 2. short for private parts (= the external genital organs). Jako literární historik je autorem i řady naučných děl, například "Jak se píše román". V jeho románech nechybí inteligentní smysl pro humor a snaha uplatnit hluboké znalosti literární historie. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

David Lodge je významný britský spisovatel.

V Česku vyšly jeho romány
- Hostující profesoři (Changing Places)
- Svět je malý (Small World)
- Pěkná práce (Nice Work)
- Den zkázy v Britském muzeu (The British Museum Is Falling Down)
- Zrzku, ty jsi blázen (Ginger, You Are Barmy)
- Kam až se může (How Far Can You Go)
- Zprávy z ráje (Paradise News)
- Pravda někdy bolí a jiná erotika (Home Truths)
- Prázdniny v Heidelbergu (Out of the Shelter)
- Terapie (Therapy)
- Profesorské hrátky (Thinks ...).
- Nejtišší trest (Deaf Sentence) (na Slovensku vyšlo pod názvem Ako, prosím?)

Dosud nebyly přeloženy
- jeho první román The Picturegoers (Ti, kdo chodí do kina)
- román Author, Author
- román A Man of Parts - vyšlo v roce 2011. Jedná se o literární zpracování života spisovatele H. G. Wellse (1866-1946) se zaměřením na jeho soukromí naplněné četnými milostnými vztahy. Sám autor v úvodu uvádí encyklopedický výklad plurálu PARTS jako 1. abilities or talents: a man of many parts, a 2. short for private parts (= the external genital organs).

Jako literární historik je autorem i řady naučných děl, například "Jak se píše román". V jeho románech nechybí inteligentní smysl pro humor a snaha uplatnit hluboké znalosti literární historie.