zavřít
Dagmar Bakalová

básnířka

Věk:
80
Narození:
22. 11. 1942 , Prostějov
Znamení:
štír   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

5 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Dagmar Bakalová je básnířka a pedagožka. Dagmar Bakalová, rozená Zettelová, po studiu na gymnáziu v Opavě, vystudovala obor učitelství národních škol na Pedagogické fakultě v Ostravě, poté v postgraduálním studiu obor čeština (1976). Krátkou dobu učila na školách v Opavě. Od roku 1964 pracovala Dagmar Bakalová v Českém Těšíně ve Vlastivědném muzeu a v Ostravě v Krajském středisku památkové péče a ochrany přírody. V roce 1967 se vrátila k učitelskému povolání, od roku 1992 učila na Strojní a uměleckoprůmyslové škole v Opavě. Dílo Dagmary Bakalové: Dagmar Bakalová se prezentovala na literárních večerech, publikovala v časopisech Tvar a Romano Kurko. Poezie: Karneval v zimě – 1997, knižní debut básnické sbírky. Obsahuje třináct básnických skladeb, které se tematicky zaměřují na zimní roční období, vánoční a novoroční svátky, lidská přání a tužby. Těžiště díla ale zůstává v karnevalosti životních rolí, které z člověka dělají někdy andělskou bytost, jindy ďábelského démona. Romance – 1999, básnická sbírka je inspirována romantikou života romské komunity, pro níž je příznačná touha dálek. Bloudíme – 2000, sbírka básní, v níž autorka poukazuje na šílenství a chaos závěru století. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Dagmar Bakalová je básnířka a pedagožka.

Dagmar Bakalová, rozená Zettelová, po studiu na gymnáziu v Opavě, vystudovala obor učitelství národních škol na Pedagogické fakultě v Ostravě, poté v postgraduálním studiu obor čeština (1976). Krátkou dobu učila na školách v Opavě.

Od roku 1964 pracovala Dagmar Bakalová v Českém Těšíně ve Vlastivědném muzeu a v Ostravě v Krajském středisku památkové péče a ochrany přírody. V roce 1967 se vrátila k učitelskému povolání, od roku 1992 učila na Strojní a uměleckoprůmyslové škole v Opavě.

Dílo Dagmary Bakalové:

Dagmar Bakalová se prezentovala na literárních večerech, publikovala v časopisech Tvar a Romano Kurko.

Poezie:
Karneval v zimě – 1997, knižní debut básnické sbírky. Obsahuje třináct básnických skladeb, které se tematicky zaměřují na zimní roční období, vánoční a novoroční svátky, lidská přání a tužby. Těžiště díla ale zůstává v karnevalosti životních rolí, které z člověka dělají někdy andělskou bytost, jindy ďábelského démona.

Romance – 1999, básnická sbírka je inspirována romantikou života romské komunity, pro níž je příznačná touha dálek.

Bloudíme – 2000, sbírka básní, v níž autorka poukazuje na šílenství a chaos závěru století.

Hledáte také jako: Dagmar Bakal
Rychlá navigace:novinky |diskuse