zavřít
Charles Berlitz

spisovatel, archeolog, záhadolog

Narození:
20. 11. 1914 , New York, USA
Úmrtí:
18. 12. 2003  ve věku 89 let,  Florida, USA  †
Znamení:
štír  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Charles Berlitz byl americký jazykovědec, ovládající 32 jazyků. Patřil k nejvýznamnějším lingvistům světa. Kromě toho je amatérským archeologem, záhadologem a spisovatelem. Charles Berlitz narodil do zámožné rodiny a jako pokračovatel rodinné tradice se věnoval jazykům. V roce 1936 absolvoval s vyznamenáním prestižní vysokou školu v americkém New Havenu . Poté byl odveden do armády, kde setrval 13 let. Díky jazykovým znalostem sloužil u zpravodajské služby. Po návratu do civilu, pracuje nějaký čas v rodinné firmě, kterou později opouští a věnuje se psaní o podmořských mysteriích a jiných záhadách. Dílo Charlese Berlitze: Charles Berlitz píše a vydává jazykové učebnice. Od roku 1960 se věnuje pouze podmořským mysteriím a otázkám zmizelých pevnin a civilizací. Jeho knihy mají obrovský ohlas nejen u čtenářů, ale i u některých dalších autorů (např. Ludvík Souček). Jeho oponenti mu vyčítají, že se ve svých dílech nechává příliš unášet fantazií a tak vzniká otázka: Jsou všechny popisované příběhy pravdivé? To ale sami často nedokáží popřít ani potvrdit. Charles Berlitz se ve svých dílech rovněž zabývá otázkou zmizelých pevnin a civilizací, které lidstvo zatím neobjevilo. Mystery of Atlantis (Záhada Atlantis) – 1969, o zmizelé pevnině Atlantidě Mysteries from Forgotten Worlds – 1972 (Záhady zapomenutých světů. The Dragon´s Triangle – 1989 (Dračí trojúhelník) The Philadelphia Experiment – Project Invisibility – 1979 (Experiment Philadelphia – projekt neviditelnosti) The Roswell Incident – 1980 (Rosewellský případ) Česky vyšlo: Záhady zapomenutých světů – 1996 Záhada bermudského trojúhelníku – 1996. Kniha, které se po celém světě prodalo přes 20 milionů výtisků, proslavila autora po celém světě. Shromáždil v ní popisy mnoha tajemných událostí, ke kterým došlo v oblasti mezi Floridou, Bermudy a Portorikem. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Charles Berlitz byl americký jazykovědec, ovládající 32 jazyků. Patřil k nejvýznamnějším lingvistům světa. Kromě toho je amatérským archeologem, záhadologem a spisovatelem.

Charles Berlitz narodil do zámožné rodiny a jako pokračovatel rodinné tradice se věnoval jazykům.
V roce 1936 absolvoval s vyznamenáním prestižní vysokou školu v americkém New Havenu . Poté byl odveden do armády, kde setrval 13 let. Díky jazykovým znalostem sloužil u zpravodajské služby.
Po návratu do civilu, pracuje nějaký čas v rodinné firmě, kterou později opouští a věnuje se psaní o podmořských mysteriích a jiných záhadách.

Dílo Charlese Berlitze:

Charles Berlitz píše a vydává jazykové učebnice. Od roku 1960 se věnuje pouze podmořským mysteriím a otázkám zmizelých pevnin a civilizací. Jeho knihy mají obrovský ohlas nejen u čtenářů, ale i u některých dalších autorů (např. Ludvík Souček). Jeho oponenti mu vyčítají, že se ve svých dílech nechává příliš unášet fantazií a tak vzniká otázka: Jsou všechny popisované příběhy pravdivé? To ale sami často nedokáží popřít ani potvrdit.

Charles Berlitz se ve svých dílech rovněž zabývá otázkou zmizelých pevnin a civilizací, které lidstvo zatím neobjevilo.

Mystery of Atlantis (Záhada Atlantis) – 1969, o zmizelé pevnině Atlantidě
Mysteries from Forgotten Worlds – 1972 (Záhady zapomenutých světů.
The Dragon´s Triangle – 1989 (Dračí trojúhelník)

The Philadelphia Experiment – Project Invisibility – 1979 (Experiment Philadelphia – projekt neviditelnosti)

The Roswell Incident – 1980 (Rosewellský případ)

Česky vyšlo:
Záhady zapomenutých světů – 1996

Záhada bermudského trojúhelníku – 1996. Kniha, které se po celém světě prodalo přes 20 milionů výtisků, proslavila autora po celém světě. Shromáždil v ní popisy mnoha tajemných událostí, ke kterým došlo v oblasti mezi Floridou, Bermudy a Portorikem.