zavřít
Bret Easton Ellis

spisovatel-prozaik

Věk:
57
Narození:
1964 , Los Angeles
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Bret Easton Ellis je americký prozaik, jeden z nejvýraznějších představitelů Generace X. Nikdo jiný neumí tak popsat prostředí americké smetánky se vším pozlátkem a šokující pravdou. Bret Easton Ellis se narodil v roce 1964, vyrůstal v Los Angeles. Vysokou školu absolvoval v Benningtonu ve státě Vermont. Elvisova literární tvorba začala záhy. Roku 1985, za univerzitních studií, mu vyšel první román Míň než nula. Touto svou generační výpovědí si okamžitě vysloužil srovnání s autorem románu Kdo chytá v žitě J.D.Salingerem. Dílo Breta Eastona Ellise - Míň než nula – 1985 – autor otevřeně zachycuje všechny neduhy, jimiž v 80. letech trpěl svět americké smetánky, zobrazuje svět drog a citové vyprahlosti dětí hollywoodských celebrit. - Pravidla vášně – 1987 – výpověď o životě mladých lidí na americké univerzitní koleji - Americké psycho – 1991 – fiktivní zpověď Patricka Batemana, bohatého newyorského mladíka z řad takzvaných yuppies, jenž v honbě za vzrušením se stane masovým vrahem, který si libuje v popisech neobyčejně brutálních způsobů mučení a vražd. Přestože kniha vyvolala velký skandál, původní nakladatelství je odmítlo vydat, Ellis odmítl ustoupit. Dílo se stalo prodejním hitem, jde o ostrou satiru na konzumní atmosféru 80. let. - Informátoři – 2003 – sbírka povídek z prostředí Hollywoodu, v nichž se opět zaměřuje na problém nudy, kterou mnozí zahánějí drogami a násilím. - Glamorama – 2004 – příběh modela a herce Viktora Warda, jehož život se postupně mění v noční můru. Popisuje životní styl topmodelek a celebrit reklamního a filmového byznysu. - Lunapark – zatím poslední román, i zde je znatelný otisk zběsilé jízdy podporované drogami, alkoholem a feromony. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Bret Easton Ellis je americký prozaik, jeden z nejvýraznějších představitelů
Generace X. Nikdo jiný neumí tak popsat prostředí americké smetánky se vším pozlátkem a šokující pravdou.

Bret Easton Ellis se narodil v roce 1964, vyrůstal v Los Angeles. Vysokou školu absolvoval v Benningtonu ve státě Vermont.

Elvisova literární tvorba začala záhy. Roku 1985, za univerzitních studií, mu vyšel první román Míň než nula. Touto svou generační výpovědí si okamžitě vysloužil srovnání s autorem románu Kdo chytá v žitě J.D.Salingerem.

Dílo Breta Eastona Ellise
- Míň než nula – 1985 – autor otevřeně zachycuje všechny neduhy, jimiž v 80. letech trpěl svět americké smetánky, zobrazuje svět drog a citové vyprahlosti dětí hollywoodských celebrit.
- Pravidla vášně – 1987 – výpověď o životě mladých lidí na americké univerzitní koleji
- Americké psycho – 1991 – fiktivní zpověď Patricka Batemana, bohatého newyorského mladíka z řad takzvaných yuppies, jenž v honbě za vzrušením se stane masovým vrahem, který si libuje v popisech neobyčejně brutálních způsobů mučení a vražd. Přestože kniha vyvolala velký skandál, původní nakladatelství je odmítlo vydat, Ellis odmítl ustoupit. Dílo se stalo prodejním hitem, jde o ostrou satiru na konzumní atmosféru 80. let.
- Informátoři – 2003 – sbírka povídek z prostředí Hollywoodu, v nichž se opět zaměřuje na problém nudy, kterou mnozí zahánějí drogami a násilím.
- Glamorama – 2004 – příběh modela a herce Viktora Warda, jehož život se postupně mění v noční můru. Popisuje životní styl topmodelek a celebrit reklamního a filmového byznysu.
- Lunapark – zatím poslední román, i zde je znatelný otisk zběsilé jízdy podporované drogami, alkoholem a feromony.

Bret Easton Ellis v našich článcích

  • Nové knihy - Stephen King, Jaroslav Velinský i Bret Easton Ellis

    Novinky, 9. 11. 2010 Právě se můžete začíst do nového hororového románu Stephena Kinga, který se jmenuje Pod kupolí, a devatenáctý příběh Oty Finka přináší Jaroslav Velinský v detektivce Mistrova smrt. Americký spisovatel Bret Easton Ellis se v novele Království bukkake vrátil ke své prvotině Míň než nula. … více

Události – Bret Easton Ellis

| celý kalendář
  • 58. narozeniny