zavřít
Barbara Büchnerová

prozaička

Věk:
73
Narození:
1. 2. 1950 , Vídeň, Rakousko
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Barbara Büchnerová je rakouská prozaička, autorka románů pro dospělé a mládež. Barbara Büchnerová pracovala původně jako novinářka, od roku 1986 se věnuje výlučně psaní prózy. Zkušenosti z novinářské činnosti uplatňuje zejména v dílech z oblasti literatury faktu. Dílo Barbary Büchnerové: Barbara Büchnerová jako novinářka, později i jako spisovatelka, se zaměřila na současné problémy, jež ovlivňují a ohrožují dnešní mládež. Její díla mají napínavý děj, často s kriminální zápletkou, někdy doplněný milostným vztahem, humorem a prvky fantasy. Někdy se ve své tvorbě obrací při hledání námětu i k historii. V češtině dosud vyšla tři její díla: Černá truhla - 1996, román o vztahu šestnáctileté dívky Flex a osmnáctiletého Jacka, před nímž je dívka neznámými muži varována jako před nebezpečnou osobou. Další události však jejich nařčení zpochybňují. Tajemství hory Mordýř - 2000, román se věnuje záhadným událostem, které se děly poté, co se devatenáctiletý Charlie stane svědkem přistání UFO na hoře Mordýř. Co máme vědět o sektách - 1998, dílo lze zařadit do literatury faktu. Autorka se v něm zabývá otázkou náboženských sekt a jiných podobných skupin. Upozorňuje na to, jak jsou a proč nebezpečné, jaké metody používají při získávání a udržení svých členů. Vše je doplněno skutečnými příběhy a radami, kam se v případě nutnosti obrátit o pomoc. V současné době se autorka věnuje próze pro dospělé čtenáře, mj. kriminálním románům: Černá kuchařka - 1995 Další díla: Ohnivá noc - 1992 Tajemství staré továrny - 1994 Tajemství v zámku duchů - 1994 Jedenkrát ponožky s hořčicí, prosím - 1994 Láska má pestrá křídla - 2000 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Barbara Büchnerová je rakouská prozaička, autorka románů pro dospělé a mládež.

Barbara Büchnerová pracovala původně jako novinářka, od roku 1986 se věnuje výlučně psaní prózy. Zkušenosti z novinářské činnosti uplatňuje zejména v dílech z oblasti literatury faktu.

Dílo Barbary Büchnerové:

Barbara Büchnerová jako novinářka, později i jako spisovatelka, se zaměřila na současné problémy, jež ovlivňují a ohrožují dnešní mládež. Její díla mají napínavý děj, často s kriminální zápletkou, někdy doplněný milostným vztahem, humorem a prvky fantasy. Někdy se ve své tvorbě obrací při hledání námětu i k historii.

V češtině dosud vyšla tři její díla:
Černá truhla - 1996, román o vztahu šestnáctileté dívky Flex a osmnáctiletého Jacka, před nímž je dívka neznámými muži varována jako před nebezpečnou osobou. Další události však jejich nařčení zpochybňují.

Tajemství hory Mordýř - 2000, román se věnuje záhadným událostem, které se děly poté, co se devatenáctiletý Charlie stane svědkem přistání UFO na hoře Mordýř.

Co máme vědět o sektách - 1998, dílo lze zařadit do literatury faktu. Autorka se v něm zabývá otázkou náboženských sekt a jiných podobných skupin. Upozorňuje na to, jak jsou a proč nebezpečné, jaké metody používají při získávání a udržení svých členů. Vše je doplněno skutečnými příběhy a radami, kam se v případě nutnosti obrátit o pomoc.

V současné době se autorka věnuje próze pro dospělé čtenáře, mj. kriminálním románům:
Černá kuchařka - 1995

Další díla:
Ohnivá noc - 1992
Tajemství staré továrny - 1994
Tajemství v zámku duchů - 1994
Jedenkrát ponožky s hořčicí, prosím - 1994
Láska má pestrá křídla - 2000

Hledáte také jako: Barbara Büchner
Rychlá navigace:novinky |diskuse