zavřít
Arturo Pérez - Reverte

prozaik, novinář

Věk:
68
Narození:
1951 , Cartagena, Španělsko
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

2 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Arturo Pérez - Reverte je nejpřekládanějším španělským spisovatelem dneška. Arturo Pérez - Reverte je nejen slavným spisovatelem, ale rovněž členem Španělské královské akademie. V letech 1973 až 1994 pracoval jako novinář a televizní reportér který se zúčastnil řady válečných konfliktů. Poté se začal věnovat vlastní tvorbě. Za svou literární práci obdržel řadu cen, např. francouzskou Prix Méditerranée za nejlepší zahraniční román. Dílo Artura Péreze - Reverta: Dílo Artura Péreze - Reverta obsahuje téměř dvacet titulů. Dokonale ovládá žurnalistickou zásadu, že důležitý je příběh. V jeho knihách se občas stírá hranice mezi realitou a fikcí, jsou psány výborným jazykem, skvělým stylem s důkladnou znalostí reálií. Má miliony čtenářů po světě a bývá, vcelku oprávněně, nazýván španělským Umbertem Ecem. Romány: Husar - 1986, první autorův román Šermířský mistr - 1988, česky 1998. Příběh starého mistra, kterému někdo zabije přítele a on se rozhodne najít vraha. Vlámský obraz - 1990, česky 1997. Román je plný logických, malířských a hudebních hříček. Hrdinka, mladá restaurátorka Julie, v něm musí bojovat o svůj život. Dumasův klub - 1993, česky 2000. Román začíná rukopisem jedné kapitoly ze Tří mušketýrů, míří k titulu, který umožňuje vyvolat ďábla. Knihu zfilmoval Roman Polanski pod titulem Devátá brána s Johnnym Deppem v hlavní roli. Území Komančů - 1994 Kůže na buben - 1997, česky 2004. Příběh s krásnou šlechtičnou, americkou jeptiškou, falešným žurnalistou, zatvrzelým starým páterem a řadou figur a figurek a šokujícím závěrem. Začíná tím, že do osobního papežova počítače se dostane hacker. Upozorní na malý, zbouráním ohrožený kostelík v Seville, který se brání zabíjením. Vatikán vysílá do malého města svého vyšetřovatele, atraktivního kněze Lorenza Quarta. Tím se rozvíjí příběh, jehož konec je pro čtenáře šokující. Hřbitov bezejmenných lodí - 2000, česky 2002. Krásné dívky stojí u počátku pátrání po potopené lodi se záhadným nákladem. Královna jihu - 2002, česky 2005. Svérázná variace na Hraběte Monte Christa. Je to příběh chudé dívky, která má "hlavu na čísla". Po vraždě milého a ze strachu o svůj život uprchne do Mexika. Tam se vypracuje na největší pašeračku drog ve Středomoří, budí respekt u italské a ruské mafie. Pak se rozhodne pomstít. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Arturo Pérez - Reverte je nejpřekládanějším španělským spisovatelem dneška.

Arturo Pérez - Reverte je nejen slavným spisovatelem, ale rovněž členem Španělské královské akademie. V letech 1973 až 1994 pracoval jako novinář a televizní reportér který se zúčastnil řady válečných konfliktů. Poté se začal věnovat vlastní tvorbě. Za svou literární práci obdržel řadu cen, např. francouzskou Prix Méditerranée za nejlepší zahraniční román.

Dílo Artura Péreze - Reverta:

Dílo Artura Péreze - Reverta obsahuje téměř dvacet titulů. Dokonale ovládá žurnalistickou zásadu, že důležitý je příběh. V jeho knihách se občas stírá hranice mezi realitou a fikcí, jsou psány výborným jazykem, skvělým stylem s důkladnou znalostí reálií. Má miliony čtenářů po světě a bývá, vcelku oprávněně, nazýván španělským Umbertem Ecem.

Romány:

Husar - 1986, první autorův román

Šermířský mistr - 1988, česky 1998. Příběh starého mistra, kterému někdo zabije přítele a on se rozhodne najít vraha.

Vlámský obraz - 1990, česky 1997. Román je plný logických, malířských a hudebních hříček. Hrdinka, mladá restaurátorka Julie, v něm musí bojovat o svůj život.

Dumasův klub - 1993, česky 2000. Román začíná rukopisem jedné kapitoly ze Tří mušketýrů, míří k titulu, který umožňuje vyvolat ďábla. Knihu zfilmoval Roman Polanski pod titulem Devátá brána s Johnnym Deppem v hlavní roli.

Území Komančů - 1994

Kůže na buben - 1997, česky 2004. Příběh s krásnou šlechtičnou, americkou jeptiškou, falešným žurnalistou, zatvrzelým starým páterem a řadou figur a figurek a šokujícím závěrem. Začíná tím, že do osobního papežova počítače se dostane hacker. Upozorní na malý, zbouráním ohrožený kostelík v Seville, který se brání zabíjením. Vatikán vysílá do malého města svého vyšetřovatele, atraktivního kněze Lorenza Quarta. Tím se rozvíjí příběh, jehož konec je pro čtenáře šokující.

Hřbitov bezejmenných lodí - 2000, česky 2002. Krásné dívky stojí u počátku pátrání po potopené lodi se záhadným nákladem.

Královna jihu - 2002, česky 2005. Svérázná variace na Hraběte Monte Christa. Je to příběh chudé dívky, která má "hlavu na čísla". Po vraždě milého a ze strachu o svůj život uprchne do Mexika. Tam se vypracuje na největší pašeračku drog ve Středomoří, budí respekt u italské a ruské mafie. Pak se rozhodne pomstít.

Události – Arturo Pérez - Reverte

| celý kalendář
  • 69. narozeniny