zavřít
Arnošt Vašíček

scénárista, režisér, spisovatel, záhadolog

Věk:
70
Narození:
27. 8. 1953 , Ostrava, Československo
Znamení:
panna   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

139 se líbí, 11 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Arnošt Vašíček je český spisovatel, scénárista a záhadolog. Arnošt Vašíček vystudoval Karlovu univerzitu v Praze, Fakultu žurnalistiky – obor Filmová a televizní žurnalistika. Patří k nejakčnějším českým záhadologům. Arnošt Vašíček píše o záhadách knihy a scénáře. Navštívil například Jižní Ameriku za mystérii podivných mumií a hrozivého zvířete sachamamy. Právě tohoto tvora spatřilo několik domorodců na severozápadě Peru. O podobném živočichu si odjakživa vyprávějí peruánští indiáni. Říkají mu sachamama, ale v jiných částech Amazonie je známý jako minhacao. ˇUdajný netvor, dlouhý 15 – 40 metrů prý dokáže dlouhé týdny pod hladinou, odkud se občas vynoří a ničí vše, co mu přijde do cesty. O tom všem informují peruánská a světová média. Když to Vašíček zjistí, neváhá a vyráží do hlubin peruánské džungle. Je první, kdo se dostal na místo, vyfotil čerstvou stopu a vyslechl očité svědky. Své zážitky popisuje v knize – Tajemná minulost. Vašíček se vydal i na indonéský ostrov Jáva za tajemnými trpasličími bytostmi. Dalším Vašíčkovým velkým tématem je hledání důkazů o přítomnosti mimozemských civilizací na Zemi. Odvolává se na nálezy tisíce let starých kreseb ve skalách např. v Austráli, na nichž rozpoznáváme létající stroje a postavy astronautů. Vzpomíná na okamžiky, na které nelze zapomenout, např. návštěva zapovězené jeskyně na souostroví Fidži, pobyt u kmene Dani na Západním Iránu, setkání s marockými mágy a kouzelníky ad. Svou pozornost věnuje spisovatel také Česku. Vydává se do míst s templářskou minulostí, pokouší se o rozluštění tajemství Ďáblovy bible. Literární dílo Arnošta Vašíčka: Arnošt Vašíček se proslavil jako scénárista: Strážce duší – úspěšný seriál České televize, jehož první díly se vysílaly v roce 2005. Má sice fiktivní děj, ale záhady, které v něm řeší dva hrdinové, vycházejí ze skutečných faktů. Původně devět natočených částí bude doplněno o další čtyři (natáčely se např. na hradě Houska nebo v chrámu sv. Bartoloměje v Pardubicích). Hrobka času – díl, ve kterém badatelé pátrají po původu tajemných značek na věži Markomance na hradě Zvíkově. Brána andělů – v tomto díle se snaží rozluštit tajemství Faustova domu. Další nejznámější TV seriály: Setkání s tajemnem Planeta záhad Ďáblova lest - trilogie Nejznámější knihy: Neuvěřitelné skutečnosti Maska smrti Utajený svět Tajemná minulost Stopy neznáma Tajemství Ďáblovy bible – jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Arnošt Vašíček je český spisovatel, scénárista a záhadolog.

Arnošt Vašíček vystudoval Karlovu univerzitu v Praze, Fakultu žurnalistiky – obor Filmová a televizní žurnalistika. Patří k nejakčnějším českým záhadologům.

Arnošt Vašíček píše o záhadách knihy a scénáře. Navštívil například Jižní Ameriku za mystérii podivných mumií a hrozivého zvířete sachamamy. Právě tohoto tvora spatřilo několik domorodců na severozápadě Peru. O podobném živočichu si odjakživa vyprávějí peruánští indiáni. Říkají mu sachamama, ale v jiných částech Amazonie je známý jako minhacao. ˇUdajný netvor, dlouhý 15 – 40 metrů prý dokáže dlouhé týdny pod hladinou, odkud se občas vynoří a ničí vše, co mu přijde do cesty. O tom všem informují peruánská a světová média. Když to Vašíček zjistí, neváhá a vyráží do hlubin peruánské džungle. Je první, kdo se dostal na místo, vyfotil čerstvou stopu a vyslechl očité svědky. Své zážitky popisuje v knize – Tajemná minulost.

Vašíček se vydal i na indonéský ostrov Jáva za tajemnými trpasličími bytostmi.

Dalším Vašíčkovým velkým tématem je hledání důkazů o přítomnosti mimozemských civilizací na Zemi. Odvolává se na nálezy tisíce let starých kreseb ve skalách např. v Austráli, na nichž rozpoznáváme létající stroje a postavy astronautů.

Vzpomíná na okamžiky, na které nelze zapomenout, např. návštěva zapovězené jeskyně na souostroví Fidži, pobyt u kmene Dani na Západním Iránu, setkání s marockými mágy a kouzelníky ad.

Svou pozornost věnuje spisovatel také Česku. Vydává se do míst s templářskou minulostí, pokouší se o rozluštění tajemství Ďáblovy bible.

Literární dílo Arnošta Vašíčka:

Arnošt Vašíček se proslavil jako scénárista:

Strážce duší – úspěšný seriál České televize, jehož první díly se vysílaly v roce 2005. Má sice fiktivní děj, ale záhady, které v něm řeší dva hrdinové, vycházejí ze skutečných faktů. Původně devět natočených částí bude doplněno o další čtyři (natáčely se např. na hradě Houska nebo v chrámu sv. Bartoloměje v Pardubicích).

Hrobka času – díl, ve kterém badatelé pátrají po původu tajemných značek na věži Markomance na hradě Zvíkově.

Brána andělů – v tomto díle se snaží rozluštit tajemství Faustova domu.

Další nejznámější TV seriály:
Setkání s tajemnem
Planeta záhad


Ďáblova lest - trilogie

Nejznámější knihy:
Neuvěřitelné skutečnosti
Maska smrti
Utajený svět
Tajemná minulost
Stopy neznáma

Tajemství Ďáblovy bible
– jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.

  • Původ bábovky šokoval Šípa! Je z Indie a jde o sex

    Aha, 27. 11. 2017 Karel Šíp (72) si do své show pozval záhadologa Arnošta Vašíčka (64) a zažil šok. Spisovatel překvapil moderátora i diváky tvrzením o skutečném původu a účelu bábovky. A budete koukat i vy! … více

  • Původ bábovky šokoval Šípa! Je z Indie a jde o sex

    Aha, 22. 11. 2017 Karel Šíp (72) si do své show pozval záhadologa Arnošta Vašíčka (64) a zažil šok. Spisovatel překvapil moderátora i diváky tvrzením o skutečném původu a účelu bábovky. A budete koukat i vy! … více

  • Co je záhadné MONSTRUM Z NYMBURSKA? Ptali jste se záhadologa

    Tn.cz, 14. 5. 2014 Záhadná kostra, na kterou upozornili čtenáři TN.cz, budí velkou diskuzi. Vědci, zoologové i myslivci si lámou hlavy nad tím, co to vlastně je. Každý má jiný názor. Do diskuze se vmísil i záhadolog Arnošt Vašíček. Zajímá vás, co si o kostře myslí? … více

Mohli by vás také zajímat…