zavřít
Antonín Josef Zíma

spisovatel, buditel a knihtiskař

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Antonín Josef Zíma (2. polovina 18. století) byl český spisovatel, buditel a knihtiskař. O jeho životě se kromě to, že žil v Praze, kde na Malé straně působil jako knihtiskař, neví téměř nic. Dilo Antonína Josefa Zímy Drama - Oldřich a Božena - první česká dochovaná hra (1789), je napsána velice vlasteneckým způsobem. Jedná se o činohru o 5. jednáních, která zpracovává kroniku Václava Hájka z Libočan ve stylu rytířských her. - Tharsya z Tyru Povídky - Ukrutný Vražedlník Jan Pieriere, aneb Jak nešťastné může býti děvče skrz lásku - Karel Divienzo z Londýna a slečna Amalie Florentýnská …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Antonín Josef Zíma (2. polovina 18. století) byl český spisovatel, buditel a knihtiskař. O jeho životě se kromě to, že žil v Praze, kde na Malé straně působil jako knihtiskař, neví téměř nic.

Dilo Antonína Josefa Zímy
Drama
- Oldřich a Božena - první česká dochovaná hra (1789), je napsána velice vlasteneckým způsobem. Jedná se o činohru o 5. jednáních, která zpracovává kroniku Václava Hájka z Libočan ve stylu rytířských her.
- Tharsya z Tyru

Povídky
- Ukrutný Vražedlník Jan Pieriere, aneb Jak nešťastné může býti děvče skrz lásku
- Karel Divienzo z Londýna a slečna Amalie Florentýnská