zavřít
Anthony de Mello

spisovatel

Narození:
4. 9. 1931 , Goa, Indie
Úmrtí:
1987  ve věku 55 let  †
Znamení:
panna  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Anthony de Mello byl jezuitský kněz, psychoterapeut a spisovatel, který se proslavil svými knihami, které se formou krátkých a leckdy humorných příběhů a meditací dotýkaly spirituality a smyslu lidského života. Narodil se v Goa v Indii. Za svého života hodně cestoval, několikráte navštívil Španělsko a USA, kde studoval a posléze učil. Ve svých knihách dokázal velmi obratně propojit myšlenky křesťanství se spiritualitou východu a lidskou psychologií. Dílo Anthonyho de MellaNejznámější knihy vydané v češtině: - Modlitba žáby (vydáno ve dvou dílech) - Minutové nesmysly - Sadhana: Cesta k Bohu - Ptačí zpěv - Cesta k lásce - pojednává o svobodě, kterou člověk získá odporoštěním se od některých nesprávných forem lásky, a tak pozná lásku skutečnou. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Anthony de Mello byl jezuitský kněz, psychoterapeut a spisovatel, který se proslavil svými knihami, které se formou krátkých a leckdy humorných příběhů a meditací dotýkaly spirituality a smyslu lidského života.

Narodil se v Goa v Indii. Za svého života hodně cestoval, několikráte navštívil Španělsko a USA, kde studoval a posléze učil. Ve svých knihách dokázal velmi obratně propojit myšlenky křesťanství se spiritualitou východu a lidskou psychologií.

Dílo Anthonyho de Mella
Nejznámější knihy vydané v češtině:
- Modlitba žáby (vydáno ve dvou dílech)
- Minutové nesmysly
- Sadhana: Cesta k Bohu
- Ptačí zpěv
- Cesta k lásce - pojednává o svobodě, kterou člověk získá odporoštěním se od některých nesprávných forem lásky, a tak pozná lásku skutečnou.