zavřít
Anne Brontëová

spisovatelka

Narození:
17. 12. 1820 , Thornton
Úmrtí:
28. 5. 1849  ve věku 28 let,  Scarborough  †
Znamení:
střelec  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

3 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Anne je nejmladší ze tří sester - spisovatelek Brontëových. Spolu s nimi vydala nejprve sbírku básní avšak pod mužským pseudonymem. Po ukončení studia se živila jako guvernantka, neustále se však věnovala literární tvorbě. Roku 1847 dokončila román Agnes Grey, o který však neměli nakladatelé zájem a který nakonec vyšel jako třetí svazek souboru, v němž první dva díly tvořil román její sestry Emily. Roku 1848 vydává svůj druhý a poslední román Nájemnice z Wildfell Hall , česky překládán jako Dvojí život Heleny Grahamové. Následující rok však umírá na tuberkolózu. Její díla nebyla nikdy tak ceněna jako díla jejích sester. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Anne je nejmladší ze tří sester - spisovatelek Brontëových. Spolu s nimi vydala nejprve sbírku básní avšak pod mužským pseudonymem. Po ukončení studia se živila jako guvernantka, neustále se však věnovala literární tvorbě.

Roku 1847 dokončila román Agnes Grey, o který však neměli nakladatelé zájem a který nakonec vyšel jako třetí svazek souboru, v němž první dva díly tvořil román její sestry Emily. Roku 1848 vydává svůj druhý a poslední román Nájemnice z Wildfell Hall , česky překládán jako Dvojí život Heleny Grahamové.

Následující rok však umírá na tuberkolózu. Její díla nebyla nikdy tak ceněna jako díla jejích sester.

Hledáte také jako: Anne Brontë
Rychlá navigace:novinky |diskuse