zavřít
Anita Siegfriedová

prozaička

Věk:
71
Narození:
13. 6. 1948 , Basilej, Švýcarsko
Znamení:
blíženci   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Anita Siegfriedová je současná německy píšící švýcarská autorka, hlavně prózy pro děti a mládež. Anita Siegfriedová vystudovala na univerzitě archeologii a dějiny umění. Po ukončení studia se věnovala odborné a populárně vědecké činnosti. Publikovala ve vědeckých časopisech a několik let žila a pracovala v zahraničí. Dnes žije a pracuje v Curychu. Spisovatelkou z povolání se stala v roce 1994. Z díla Anity Siegfriedové: Anita Siegfriedová ve svých dílech využívá svých odborných znalostí a spojuje historii se současností. Próza pro děti a mládež: Měsíc v kruhu - 1993, prvotina jejíž děj se odehrává v 6. století a líčící příběh patnáctileté keltské dívky Macha Stále se srovnávat - 1994, volné pokračování předcházejícího díla Na ulici a za kamny - 1995, dílo obsahuje řada ilustrací. Autorka se snaží přiblížit dětem od deseti let přístupnou formou život ve středověku. Alinořina píseň - 1996, hrdinkou románu je šestnáctiletá dívka, která se zúčastní třetí křížové výpravy do Palestiny, seznamuje se blíže s muslimským světem a vírou. Modrý šál - 1998, česky 2002. Dívčí román, za nějž získala autorka největší ocenění. Vypráví o pozoruhodných zážitcích patnáctileté Fanny, které ji potkávají během pobytu v Amsterodamu. I zde se objevuje spojitost s historií, tentokrát prostřednictvím obrazů starých mistrů, které jakoby před dívkou ožívaly. Část své tvorby zaměřila autorka i na dospělé čtenáře: Vodní barvy - 1999 Jižní vítr - 2001 Další díla: Malá sestra noci - 1999 Bezhlasí jezdci - 2000 Vánoce pod homolí cukru - 2001 SMS pro Lolu - 2004 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Anita Siegfriedová je současná německy píšící švýcarská autorka, hlavně prózy pro děti a mládež.

Anita Siegfriedová vystudovala na univerzitě archeologii a dějiny umění. Po ukončení studia se věnovala odborné a populárně vědecké činnosti. Publikovala ve vědeckých časopisech a několik let žila a pracovala v zahraničí. Dnes žije a pracuje v Curychu. Spisovatelkou z povolání se stala v roce 1994.

Z díla Anity Siegfriedové:

Anita Siegfriedová ve svých dílech využívá svých odborných znalostí a spojuje historii se současností.

Próza pro děti a mládež:
Měsíc v kruhu - 1993, prvotina jejíž děj se odehrává v 6. století a líčící příběh patnáctileté keltské dívky Macha

Stále se srovnávat - 1994, volné pokračování předcházejícího díla

Na ulici a za kamny - 1995, dílo obsahuje řada ilustrací. Autorka se snaží přiblížit dětem od deseti let přístupnou formou život ve středověku.

Alinořina píseň - 1996, hrdinkou románu je šestnáctiletá dívka, která se zúčastní třetí křížové výpravy do Palestiny, seznamuje se blíže s muslimským světem a vírou.

Modrý šál - 1998, česky 2002. Dívčí román, za nějž získala autorka největší ocenění. Vypráví o pozoruhodných zážitcích patnáctileté Fanny, které ji potkávají během pobytu v Amsterodamu. I zde se objevuje spojitost s historií, tentokrát prostřednictvím obrazů starých mistrů, které jakoby před dívkou ožívaly.

Část své tvorby zaměřila autorka i na dospělé čtenáře:
Vodní barvy - 1999
Jižní vítr - 2001

Další díla:
Malá sestra noci - 1999
Bezhlasí jezdci - 2000
Vánoce pod homolí cukru - 2001
SMS pro Lolu - 2004

Hledáte také jako: Anita Siegfried
Rychlá navigace:novinky |diskuse