zavřít
Alek Popov

spisovatel, publicista

Věk:
53
Narození:
1966 , Sofija, Bulharsko
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Alek Popov je současný bulharský spisovatel a publicista.Po absolvování elitního klasického gymnázia v Sofii vystudoval filologii na Sofijské univerzitě. Poté pracoval v Národním muzeu literatury a působil také jako diplomat (byl kulturním atašé na bulharském velvyslanectví v Londýně). V současné době je ředitelem Domu dětské knihy a hlavním redaktorem časopisu Родна реч (Rodný jazyk).Popov je jedním z nejznámějších současných bulharských spisovatelů. Ve svých povídkách, novelách i románech s velkým sarkasmem popisuje problémy raného postkomunistického období, kdy nelítostná realita bouřlivých společenských změn ničila ideály a vše bylo nasáklé trapností, absurditou a nedůstojností. Ve své vlasti získal celou řadu ocenění (například za nejlepší prózu roku) a jeho texty byly přeloženy do celé řady jazyků. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Alek Popov je současný bulharský spisovatel a publicista.

Po absolvování elitního klasického gymnázia v Sofii vystudoval filologii na Sofijské univerzitě. Poté pracoval v Národním muzeu literatury a působil také jako diplomat (byl kulturním atašé na bulharském velvyslanectví v Londýně). V současné době je ředitelem Domu dětské knihy a hlavním redaktorem časopisu Родна реч (Rodný jazyk).

Popov je jedním z nejznámějších současných bulharských spisovatelů. Ve svých povídkách, novelách i románech s velkým sarkasmem popisuje problémy raného postkomunistického období, kdy nelítostná realita bouřlivých společenských změn ničila ideály a vše bylo nasáklé trapností, absurditou a nedůstojností. Ve své vlasti získal celou řadu ocenění (například za nejlepší prózu roku) a jeho texty byly přeloženy do celé řady jazyků.

Události – Alek Popov

| celý kalendář
  • 54. narozeniny

Mohli by vás také zajímat…