zavřít
Alan Alexander Milne

dramatik, spisovatel, žurnalista

Narození:
18. 1. 1882 , Hampstead, Skotsko
Úmrtí:
31. 1. 1956  ve věku 74 let,  Hartfield, Sussex, Anglie  †
Znamení:
kozoroh  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Alan Alexander Milne byl anglický spisovatel, esejista a žurnalista. A. A. Milne se narodil ve Skotsku jako nejmladší ze tří synů. Rodiče se však brzy odstěhovali do Londýna. Zde také Milne strávil dětství. Jeho otec vlastnil soukromou školu. Milne byl žákem sci-fi spisovatele H. G. Wellse, kterého pak Milne nazval "velkým spisovatelem a velkým přítelem". A. A. Milne vystudoval matematiku na Westminster School and Trinity College v Cambridge. A. A. Milne přispíval do humoristického časopisu Punch (Šídlo) a zde se také stal asistentem redaktora. Dílo A. A. Milna: Tvorba A. A. Milna byla rozsáhlá. Psal divadelní hry a romány. Lehkost svého tónu a dovednost stylu dokázal uplatnit ve verších pro děti. Inspiraci hledal Milne ve vycpaných zvířatech svého syna Christophera Robina. I když A. A. Milne tvořil v první polovině 20. století, lehkost tónu a vtip, který dokázal ve svých textech uplatnit, činí jeho díla pro čtenáře přitažlivá a aktuální dodnes. Medvídek Pú - 1926, Winnie the Pooh, cyklus dvou knih, který získal svému autorovi největší světovou proslulost. Oživlé hračky jemně parodují lidské povahy a chování. Původní knihy o medvídkovi Pú ilustroval E. H. Shepard. Dva lidé - 1931, román, příběh s laskavým humorem popisuje strasti začínajícího venkovského spisovatele, jehož prvotina se neočekávaně stává bestselerem. Další dílo: Lovers in London - 1905 The Day´s Play - 1910 The Holiday Round - 1912 Once a Week - 1914 Happy Days - 1915 Mr. Pim Passes By - 1919 Now We Are Six - 1927 The Dover Road - 1922, detektivní román The House At Pooh Corner - 1928 The Red House Mystery When We Were Very Young -1924 Wurzel-Flummery - 1917 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Alan Alexander Milne byl anglický spisovatel, esejista a žurnalista.

A. A. Milne se narodil ve Skotsku jako nejmladší ze tří synů. Rodiče se však brzy odstěhovali do Londýna. Zde také Milne strávil dětství. Jeho otec vlastnil soukromou školu. Milne byl žákem sci-fi spisovatele H. G. Wellse, kterého pak Milne nazval "velkým spisovatelem a velkým přítelem".

A. A. Milne vystudoval matematiku na Westminster School and Trinity College v Cambridge.

A. A. Milne přispíval do humoristického časopisu Punch (Šídlo) a zde se také stal asistentem redaktora.

Dílo A. A. Milna:

Tvorba A. A. Milna byla rozsáhlá. Psal divadelní hry a romány. Lehkost svého tónu a dovednost stylu dokázal uplatnit ve verších pro děti. Inspiraci hledal Milne ve vycpaných zvířatech svého syna Christophera Robina.

I když A. A. Milne tvořil v první polovině 20. století, lehkost tónu a vtip, který dokázal ve svých textech uplatnit, činí jeho díla pro čtenáře přitažlivá a aktuální dodnes.

Medvídek Pú - 1926, Winnie the Pooh, cyklus dvou knih, který získal svému autorovi největší světovou proslulost. Oživlé hračky jemně parodují lidské povahy a chování. Původní knihy o medvídkovi Pú ilustroval E. H. Shepard.

Dva lidé - 1931, román, příběh s laskavým humorem popisuje strasti začínajícího venkovského spisovatele, jehož prvotina se neočekávaně stává bestselerem.

Další dílo:
Lovers in London - 1905
The Day´s Play - 1910
The Holiday Round - 1912
Once a Week - 1914
Happy Days - 1915
Mr. Pim Passes By - 1919
Now We Are Six - 1927
The Dover Road - 1922, detektivní román
The House At Pooh Corner - 1928
The Red House Mystery
When We Were Very Young
-1924
Wurzel-Flummery - 1917