Václav Miko

dramatik, spisovatel, publicista

Věk:
45
Narození:
23. 3. 1971 , Rokycany, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
193 cm
Další údaje:
zobrazit barvu očí, barvu vlasů, národnost,
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
tmavě hnědá
Barva vlasů:
černá
Postava:
přidej postavu
Národnost:
česká
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

311 se líbí, 1 se nelíbí

Jeho otec František Miko je křesťanský akolyta, svou kultivovaností vyjímečná romská osobnost působící v západních Čechách. Po své matce Heleně Polivkové získal česko-německý původ. Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do této energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie. V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci českých, romských, německých a maďarských lidskoprávních organizací. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku. Od roku 2009 se také věnuje literatuře. Na přelomu roku 2015/2016 mu nakladatelství Petrklíč a Viking vydalo pět knih. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor se nyní pokouší rozšířit svůj umělecký směr a přidává k rozepsaným žánrům i poezii Dílo:- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016- Madridský kód, Viking 2015- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015- České milenky nacistů, Petrklíč 2015- Anticikanismus v Čechách, Nová Forma 2009- Sto romských osobností, Nová Forma 2009- Skvrna Evropy, Tribun EU 2009 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jeho otec František Miko je křesťanský akolyta, svou kultivovaností vyjímečná romská osobnost působící v západních Čechách. Po své matce Heleně Polivkové získal česko-německý původ.

Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do této energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie.

V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci českých, romských, německých a maďarských lidskoprávních organizací. Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku.

Od roku 2009 se také věnuje literatuře. Na přelomu roku 2015/2016 mu nakladatelství Petrklíč a Viking vydalo pět knih. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor se nyní pokouší rozšířit svůj umělecký směr a přidává k rozepsaným žánrům i poezii

Dílo:
- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016
- Madridský kód, Viking 2015
- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015
- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015
- České milenky nacistů, Petrklíč 2015
- Anticikanismus v Čechách, Nová Forma 2009
- Sto romských osobností, Nová Forma 2009
- Skvrna Evropy, Tribun EU 2009