zavřít
Václav Miko

dramatik, spisovatel, publicista, historik

Věk:
46
Narození:
23. 3. 1971 , Rokycany, Československo
Znamení:
beran   |  aktuální horoskop
Výška:
180 cm
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1934 se líbí, 2 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jeho otec František Miko je křesťanský akolyta, svou kultivovaností výjimečná osobnost působící v západních Čechách.Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie.V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku.Od roku 2009 se mimo jiné také věnuje literatuře. Na přelomu roku 2015/2016 mu nakladatelství Petrklíč a Viking vydalo řadu knih. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor se nyní pokouší rozšířit svůj směr a přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu. Dílo:- Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017- Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016- Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016- Madridský kód, Viking 2015- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015- České milenky nacistů, Petrklíč 2015 …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jeho otec František Miko je křesťanský akolyta, svou kultivovaností výjimečná osobnost působící v západních Čechách.

Po absolvování strojního studia přešel do energetického průmyslu, kde působil v pozicích správy turbínové výroby elektřiny, kupříkladu v plzeňské Škodovce. Do energetické oblasti se na čas vrátil v roce 2013, tentokrát to byla správa obnovitelných zdrojů energie.

V devadesátých letech působil v nevládních organizacích jako poradce politických otázek. Řídil také řadu občanských sdružení a významně se podílel na mezinárodní kooperaci lidsko-právních organizací Ve známost vešel excentrickým upozorňováním na porušování lidských práv menšin v České republice, zejména Romů. V okruhu tohoto působení byl častým vyslancem mezinárodních sympóziích, včetně Rady Evropy ve Štarsburku.

Od roku 2009 se mimo jiné také věnuje literatuře. Na přelomu roku 2015/2016 mu nakladatelství Petrklíč a Viking vydalo řadu knih. Dosavadní žánry, kterým se autor věnuje jsou rozmanité, převládají však témata faktografické, převážně z období 2. světové války. Autor se nyní pokouší rozšířit svůj směr a přidává k rozepsaným žánrům i uměleckou literaturu.

Dílo:
- Edvard Beneš, milován i nenáviděn, Petrklíč 2017
- Prostituce v nacistických táborech, Petrklíč 2016
- Manželky a milenky nacistických pohlavárů, Petrklíč 2016
- Zdrogovaný Hitler, Petrklíč 2016
- Madridský kód, Viking 2015
- Ve službách SS proti Hitlerovi, Petrklíč 2015
- Manželé Goebbelsovi, Petrklíč 2015
- České milenky nacistů, Petrklíč 2015