zavřít
Jan Řehounek

spisovatel

Věk:
67
Narození:
18. 5. 1950 , Česká Lípa, Československo
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

9 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Jan Řehounek se narodil v České Lípě, v šesti letech se rodina přestěhovala do Nymburka, kde vychodil základní školu a vyučil se elektrikářem. Pracoval postupně jako elektrikář, provozní vedoucí a pracovník kulturního domu. Po roce 1989 pracoval jako novinář v regionálních novinách, později se stal šéfredaktorem týdeníku Nymbursko, posléze šéfredaktorem a vydavatelem týdeníku Polabské listy, šéfredaktorem Středočeských listů. Od roku 2003 je manažerem veletrhů a výstav. Kromě toho je volným novinářem. Kromě psaní se zabývá fotografováním, regionální historií. Je zakládajícím členem Společnosti přátel starého Nymburka a Klubu čtenářů Bohumila Hrabala. Je členem Syndikátu novinářů, Spolku českých bibliofilů a Obce spisovatelů. V roce 1992 debutoval v nakladatelství Atelier Abrakadabra knížkou Pověsti z Kaplanky. O pět let později napsal pro nymburský amatérský divadelní spolek Divadlo hudby divadelní hru Useknuté ucho aneb Jak turecké poselstvo z Nymburka pospíchalo (hrála se v doprovodném programu Jiráskova Hronova). Později zdramatizoval několik textů Bohumila Hrabala (Městečko u vody, Postřižiny, Nymburský je nymburský) a napsal pohádku Jak si čert odnesl zlou rychtářku (uvedena rovněž v Polsku). V roce 1998 vydal v nakladatelství Stanislav Klos knížku Bohumil Hrabal a jeho městečko, kde se (bohužel) nezastavil čas. Následovaly knihy Lidové Vánoce v Polabí, Puci, Puci, Pucičky (nakladatelství Polabské listy), Než malej Ventil dostal rozum, Pravda pravďoucí - pohádky ze středního Polabí, Šlápněte do pedálů - na kole do Svatojiřského lesa, Osudové okamžiky - 100. let vojenského výcvikového prostoru Milovice - Mladá, Stratov se v dějinách neztratil (nakladatelství Kaplanka), Zanechali tady stopu - osobnosti Regionu Taxis Bohemia. Byl editorem knížky Dopisy pro Bohumila Hrabala /Vladimír Sainer/. Kniha Osudové okamžiky byla 17. září 2008 oceněna hlavní cenou v soutěži regionální literatury faktu Cena Miroslava Ivanova. V roce 2008 vydal knížku Dějiny kostela sv. Jiljí v Nymburce "jak kameny o nich mluví" a v roce 2009 v nákladu 9 000 ks knížku S pohádkami do Svatojiřského lesa. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Jan Řehounek se narodil v České Lípě, v šesti letech se rodina přestěhovala do Nymburka, kde vychodil základní školu a vyučil se elektrikářem. Pracoval postupně jako elektrikář, provozní vedoucí a pracovník kulturního domu. Po roce 1989 pracoval jako novinář v regionálních novinách, později se stal šéfredaktorem týdeníku Nymbursko, posléze šéfredaktorem a vydavatelem týdeníku Polabské listy, šéfredaktorem Středočeských listů. Od roku 2003 je manažerem veletrhů a výstav. Kromě toho je volným novinářem.

Kromě psaní se zabývá fotografováním, regionální historií. Je zakládajícím členem Společnosti přátel starého Nymburka a Klubu čtenářů Bohumila Hrabala. Je členem Syndikátu novinářů, Spolku českých bibliofilů a Obce spisovatelů.

V roce 1992 debutoval v nakladatelství Atelier Abrakadabra knížkou Pověsti z Kaplanky.
O pět let později napsal pro nymburský amatérský divadelní spolek Divadlo hudby divadelní hru Useknuté ucho aneb Jak turecké poselstvo z Nymburka pospíchalo (hrála se v doprovodném programu Jiráskova Hronova). Později zdramatizoval několik textů Bohumila Hrabala (Městečko u vody, Postřižiny, Nymburský je nymburský) a napsal pohádku Jak si čert odnesl zlou rychtářku (uvedena rovněž v Polsku).

V roce 1998 vydal v nakladatelství Stanislav Klos knížku Bohumil Hrabal a jeho městečko, kde se (bohužel) nezastavil čas. Následovaly knihy Lidové Vánoce v Polabí, Puci, Puci, Pucičky (nakladatelství Polabské listy), Než malej Ventil dostal rozum, Pravda pravďoucí - pohádky ze středního Polabí, Šlápněte do pedálů - na kole do Svatojiřského lesa, Osudové okamžiky - 100. let vojenského výcvikového prostoru Milovice - Mladá, Stratov se v dějinách neztratil (nakladatelství Kaplanka), Zanechali tady stopu - osobnosti Regionu Taxis Bohemia. Byl editorem knížky Dopisy pro Bohumila Hrabala /Vladimír Sainer/.
Kniha Osudové okamžiky byla 17. září 2008 oceněna hlavní cenou v soutěži regionální literatury faktu Cena Miroslava Ivanova.
V roce 2008 vydal knížku Dějiny kostela sv. Jiljí v Nymburce "jak kameny o nich mluví" a v roce 2009 v nákladu 9 000 ks knížku S pohádkami do Svatojiřského lesa.

  • „Perníkáři“ vypekli Babiše. Pardubickým hejtmanem bude asi Netolický z ČSSD

    Blesk, 10. 10. 2016 V Pardubickém kraji vytvoří koalici ČSSD, Koalice pro Pardubický kraj, ODS a STAN. Vítězné hnutí ANO bude v opozici. ČSSD si ponechá funkci hejtmana. Koalice bude mít 28 křesel v 45členném zastupitelstvu. Novinářům to v pondělí řekli zástupci stran vznikající koalice, už předtím to zmínil šéf ANO Jan Řehounek. Hejtmanem tak bude nejspíš dál stávající šéf Pardubického kraje Martin Netolický ze sociální demokracie, který vedl kandidátku strany a říká se o něm, že „vyjde z každým“. … více

  • Řehounek (ANO) a střet zájmů? Radní založili nadační fond a kasírovali dar půl milionu

    Blesk, 30. 9. 2016 O hejtmanské křeslo v Pardubickém kraji usiluje Jan Řehounek z hnutí ANO. Podle něj bylo sloučení krajských nemocnic pod jednu akciovou společnost krokem správným směrem, ale na dalším postupu se momentálně neshodnou. V rámci svého hesla „Chceme lepší Pardubický kraj“ se chce zaměřit na pomoc kraje například při rekvalifikacích, jelikož kraji chybí pracovníci technických oborů. … více

  • Kandidát na hejtmana Řehounek (ANO): Cílem je, aby % volební úspěch začínal číslicí 2

    Parlamentnílisty.cz, 6. 8. 2016 Proč se domnívá, že má pro řízení kraje ty správné předpoklady? V jakých oblastech podle něj stávající vedení selhalo? A jaká řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb poprvé? Nejen o tom jsme si povídali s náměstkem primátora Pardubic a lídrem ANO pro letošní krajské volby Janem Řehounkem. Vyjádřil se také k projektu nového letištního terminálu v Pardubicích. A nejen k tomu… … více

přidat kontakt

Kontakty

Všechlapská 1666/6, 288 02 Nymburk
Hledáte také jako: Honza Řehounek
Rychlá navigace:novinky |diskuse