zavřít
Victor Francies Calverton

publicista, kritk

Narození:
25. 6. 1900 , Baltimore, USA
Úmrtí:
20. 11. 1940  ve věku 40 let,  Baltimore, USA  †
Znamení:
rak  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Victor Francis Calverton byl americký publicista a kritik. Victor F. Calverton se vzdělával zpočátku sám, hlavně četbou. Prošel různými zaměstnáními a poté studoval na Johns Hopkins University. V roce 1923 založil čtvrtletník Modern Quarterly, který vydával až do své smrti, později jako měsíčník. Snažil se kolem sebe soustředit významné osobnosti různých přesvědčení, od zastánců liberalismu až po levici. Sám však neměl ujasněny vlastní ideové cíle. Zpočátku se prohlašoval za marxistu a byl vítán pokrokovými autory. Později se s marxismem rozešel a přikláněl se střídavě nebo současně např. k reformismu, trockismu, psychoanalýze aj. Dílo Victora Francise Calvertona: Z různých politických směrů a názorů Viktor F. Calverton destiloval jakési vlastní spekulace: The Liberation of American – 1932, Osvobození americké literatury. Jde o knihu, jež přináší pokus o sociologický přístup k americkému písemnictví. Další díla: The Newer Spirit – 1925, Novější duch Sex Expression in Literature – 1926, Vyjádření sexu v literatuře The New Ground of Criticism – 1930, Nový základ kritiky The Awakening of America – 1939, Probuzení Ameriky Where Angels Dared to Tread – posmrtně 1941, Kam se andělé odvážili vejít. Historie kolektivistických osad v USA. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Victor Francis Calverton byl americký publicista a kritik.

Victor F. Calverton se vzdělával zpočátku sám, hlavně četbou. Prošel různými zaměstnáními a poté studoval na Johns Hopkins University. V roce 1923 založil čtvrtletník Modern Quarterly, který vydával až do své smrti, později jako měsíčník. Snažil se kolem sebe soustředit významné osobnosti různých přesvědčení, od zastánců liberalismu až po levici. Sám však neměl ujasněny vlastní ideové cíle. Zpočátku se prohlašoval za marxistu a byl vítán pokrokovými autory. Později se s marxismem rozešel a přikláněl se střídavě nebo současně např. k reformismu, trockismu, psychoanalýze aj.

Dílo Victora Francise Calvertona:

Z různých politických směrů a názorů Viktor F. Calverton destiloval jakési vlastní spekulace:

The Liberation of American – 1932, Osvobození americké literatury. Jde o knihu, jež přináší pokus o sociologický přístup k americkému písemnictví.

Další díla:
The Newer Spirit – 1925, Novější duch
Sex Expression in Literature – 1926, Vyjádření sexu v literatuře
The New Ground of Criticism – 1930, Nový základ kritiky
The Awakening of America – 1939, Probuzení Ameriky

Where Angels Dared to Tread – posmrtně 1941, Kam se andělé odvážili vejít. Historie kolektivistických osad v USA.