zavřít
Michail Leonidovič Ančarov

scénárista, prozaik

Narození:
28. 3. 1923 , Moskva, Sovětský svaz
Úmrtí:
11. 7. 1990  ve věku 67 let,  Moskva, Sovětský svaz  †
Znamení:
beran  
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

1 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Michail Leonidovič Ančarov byl ruský prozaik a scenárista. Michail L. Ančarov za 2. světové války jako voják absolvoval v roce 1944 vojenskou fakultu cizích jazyků. Po válce vystudoval vysokou uměleckou školu v Moskvě. Do literatury vstoupil M. L. Ančarov povídkou Venskij val’s (Vídeňský valčík) – 1964, která měla velký úspěch. Ančarov napsal rovněž řadu scénářů pro film a televizi mj. Moj mladšij brat – 1962. Dílo Michaila L. Ančarova: Celé dílo Michaila L. Ančarova je filozoficky zaměřeno a stojí na náboženských základech. Vnější forma je poznamenána fantastikou. Tvorba je prostoupena vírou v duchovní základy lidské existence a v pravdu. Próza: Venskij val´s – 1964 (Vídeňský valčík), povídka Teorija neverojatnosti – 1965 (Teorie nepravděpodobnosti), úspěšný román, který byl také zdramatizován Zolotoj dožď – 1965 (Zlatý déšť), povídka vychází z řecké báje o Danaé a „zlatý déšť“ symbolizuje světlo, které může dát lidstvu umění. Etot sinij aprel´- 1967 (Ten modravý duben), román objevuje život jako zázrak, chápe člověka jako osobnostní vesmír. Samšitovyj les – 1979 (Zimostrázový les), román, jejimž hlavní postavou je vědec zaměřující své bádání na to, aby poznal skutečnost v její duchovní hodnotě. Autor s tím spojuje otázku po místě umění ve společnosti. Doroga čerez chaos – 1983 (č. Cesta přes Chaoz – 1989), povídka …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Michail Leonidovič Ančarov byl ruský prozaik a scenárista.

Michail L. Ančarov za 2. světové války jako voják absolvoval v roce 1944 vojenskou fakultu cizích jazyků. Po válce vystudoval vysokou uměleckou školu v Moskvě.

Do literatury vstoupil M. L. Ančarov povídkou Venskij val’s (Vídeňský valčík) – 1964, která měla velký úspěch. Ančarov napsal rovněž řadu scénářů pro film a televizi mj. Moj mladšij brat – 1962.

Dílo Michaila L. Ančarova:

Celé dílo Michaila L. Ančarova je filozoficky zaměřeno a stojí na náboženských základech. Vnější forma je poznamenána fantastikou. Tvorba je prostoupena vírou v duchovní základy lidské existence a v pravdu.

Próza:
Venskij val´s – 1964 (Vídeňský valčík), povídka

Teorija neverojatnosti – 1965 (Teorie nepravděpodobnosti), úspěšný román, který byl také zdramatizován

Zolotoj dožď – 1965 (Zlatý déšť), povídka vychází z řecké báje o Danaé a „zlatý déšť“ symbolizuje světlo, které může dát lidstvu umění.

Etot sinij aprel´- 1967 (Ten modravý duben), román objevuje život jako zázrak, chápe člověka jako osobnostní vesmír.

Samšitovyj les – 1979 (Zimostrázový les), román, jejimž hlavní postavou je vědec zaměřující své bádání na to, aby poznal skutečnost v její duchovní hodnotě. Autor s tím spojuje otázku po místě umění ve společnosti.

Doroga čerez chaos – 1983 (č. Cesta přes Chaoz – 1989), povídka