zavřít
Paulo Coelho

spisovatel

Narození:
24. 8. 1947 , Rio de Janeiro, Brazílie
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí  †
Znamení:
panna  
Výška:
přidej výšku
Další údaje:
zobrazit barvu očí, barvu vlasů, postavu, národnost, rasu,
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
tmavě hnědá
Barva vlasů:
prošedivělá
Postava:
normální
Národnost:
brazilská
Rasa:
míšenec
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

23 se líbí, 3 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Paulo Coelho je brazilský spisovatel. Jeho rodiče nesouhlasili s tím, aby byl Paulo spisovatelem, protože chtěli, aby se stal právníkem. Paulo Coelho se uvedl v literárním světě jako dramatik. Pracoval takéjako textař pro populární brazilské zpěváky, věnoval se novinářství a psal scénáře pro televizi. Po vydání svých prvních knih Poutník (Mágův deník) (1987) a Alchymista (1988) pokračoval v cestě plné úspěchů a proslavil se jako jeden z velkých spisovatelů naší doby. V češtině vyšly ještě další jeho romány: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000). Díla Paula Coelha byla vydána ve více než 150 zemích a byla přeložena do 54 jazyků. Prodalo se dosud více než 35 milionů výtisků. Spisovatel byl za svou tvorbu vyznamenán mezinárodními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu a umění a literatury. V současné době je Paulo Coelho zvláštním poradcem UNESCO pro projekt duchovního sbližování a dialog mezi kulturami. V roce 1999 mu byla na Světovém ekonomickém fóru udělena cena Crystal Award, francouzská vláda mu udělila Čestnou legii a galicijský guvernér jej vyznamenal Zlatou medailí za šíření významu Svatojakubské cesty, které začíná ve Francii a končí ve Španělsku, ve městě Santiago de Compostela. Dílo Paula Coelha - Veronika se rozhodla zemřít - Valkýry - Pátá hora - Alchymista - Ďábel a slečna Chantal - U řeky Piedra usedla a plakala - Jedenáct minut - Poutník (Mágův deník) …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Paulo Coelho je brazilský spisovatel. Jeho rodiče nesouhlasili s tím, aby byl Paulo spisovatelem, protože chtěli, aby se stal právníkem.

Paulo Coelho se uvedl v literárním světě jako dramatik. Pracoval takéjako textař pro populární brazilské zpěváky, věnoval se novinářství a psal scénáře pro televizi. Po vydání svých prvních knih Poutník (Mágův deník) (1987) a Alchymista (1988) pokračoval v cestě plné úspěchů a proslavil se jako jeden z velkých spisovatelů naší doby. V češtině vyšly ještě další jeho romány: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Pátá hora (1996), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000).

Díla Paula Coelha byla vydána ve více než 150 zemích a byla přeložena do 54 jazyků. Prodalo se dosud více než 35 milionů výtisků. Spisovatel byl za svou tvorbu vyznamenán mezinárodními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu a umění a literatury. V současné době je Paulo Coelho zvláštním poradcem UNESCO pro projekt duchovního sbližování a dialog mezi kulturami.

V roce 1999 mu byla na Světovém ekonomickém fóru udělena cena Crystal Award, francouzská vláda mu udělila Čestnou legii a galicijský guvernér jej vyznamenal Zlatou medailí za šíření významu Svatojakubské cesty, které začíná ve Francii a končí ve Španělsku, ve městě Santiago de Compostela.

Dílo Paula Coelha

- Veronika se rozhodla zemřít
- Valkýry
- Pátá hora
- Alchymista
- Ďábel a slečna Chantal
- U řeky Piedra usedla a plakala
- Jedenáct minut
- Poutník (Mágův deník)

Paulo Coelho v Magazínu Osobnosti

Mohli by vás také zajímat…