zavřít
Ludvík Hess

spisovatel

Věk:
73
Narození:
4. 2. 1947 , Kladno, Československo
Znamení:
vodnář   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

11 se líbí, 6 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Narodil se v Kladně v roce 1947. Při studiu SVVŠ na libeňském Zámečku založili v září 1964 se spolužákem Emilem Machálkem literární časopis Divoké víno. Nikdy nepovolený časopis vycházel do počátku roku 1972. Svoje první básně v něm publikovali Jiří Žáček, Karel Sýs, Petr Cincibuch, Pavel Verner, Jaroslav Holoubek, Ladislav Landa. Časopis otiskl jako první skoro celou literární tvorbu Václava Hraběte. Divoké víno vydalo první sbírku básní Jiřího Žáčka Ráno modřejší večera, ale taky knihu Jany Černé či Honzy Krejcarové Adresát Milena Jesenská. Od roku 2002 vychází časopis v internetové podobě jako www.divokevino.cz. Národní knihovna ČR a Nakladatelství Slovart vydaly v roce 2007 Hessovu rozsáhlou publikaci o 500 stranách - Antologii Divoké víno 1964 - 2007. Knihu ocenila Unie českých spisovatelů literární cenou. Nakladatelství Petrklíč vydalo postupně Hessovy knížky Satyr a nymfičky, Co jste se v novinách nedočetli o babyboxech, Balady o koních a romance o holkách, Čtyřúhelník, Romance o klisničkách a balady o ženách a v roce 2011 Stařec a Kuře. Ludvík Hess je zakladatelem českých babyboxů. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Narodil se v Kladně v roce 1947. Při studiu SVVŠ na libeňském Zámečku založili v září 1964 se spolužákem Emilem Machálkem literární časopis Divoké víno. Nikdy nepovolený časopis vycházel do počátku roku 1972. Svoje první básně v něm publikovali Jiří Žáček, Karel Sýs, Petr Cincibuch, Pavel Verner, Jaroslav Holoubek, Ladislav Landa. Časopis otiskl jako první skoro celou literární tvorbu Václava Hraběte.

Divoké víno vydalo první sbírku básní Jiřího Žáčka Ráno modřejší večera, ale taky knihu Jany Černé či Honzy Krejcarové Adresát Milena Jesenská. Od roku 2002 vychází časopis v internetové podobě jako www.divokevino.cz.

Národní knihovna ČR a Nakladatelství Slovart vydaly v roce 2007 Hessovu rozsáhlou publikaci o 500 stranách - Antologii Divoké víno 1964 - 2007. Knihu ocenila Unie českých spisovatelů literární cenou.

Nakladatelství Petrklíč vydalo postupně Hessovy knížky Satyr a nymfičky, Co jste se v novinách nedočetli o babyboxech, Balady o koních a romance o holkách, Čtyřúhelník, Romance o klisničkách a balady o ženách a v roce 2011 Stařec a Kuře.

Ludvík Hess je zakladatelem českých babyboxů.