zavřít
Leo Vaniš

spisovatel, profesor, výtvarný umělec

Věk:
41
Narození:
12. 5. 1979 , Praha, Československo
Znamení:
býk   |  aktuální horoskop
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

6 se líbí, 1 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Leo Vaniš, český spisovatel, výtvarný umělec a profesor. Po studiích na gymnáziu v Prachaticích vystudoval jazyk a literaturu na Karlově univerzitě v Praze, na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze filologii - rusistiku a Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze češtinu - ruštinu. Vydán mu byl již psychologický - introspektivní román Nahá duše (2008) s vlastními ilustracemi a bajky s názvem Spůrky (2009), které si autor také ilustroval. Tématika jeho knih není pouze psychologická, ale i silně sociální a filozofická. Autor tíhne především ke klasickým hodnotám a čtenář nalézá v jeho dílech podobnost "hledání člověka v člověku" (F.M. Dostojevskij). Vanišova tvorba výtvarná zahrnuje širokou škálu žánrů: Ilustroval např. některé knihy a vystavoval v mnoha galeriích (Klementinum, Galerie PRE, Nitrinaská galeria 2005 Agrární komora ČR, Galerie Auritus, Ministerstvo zemědělství ČR, Muzeum Brandýs nad Labem , Muzeum Čelákovice, Dům kultury Mladá Boleslav, Kolonáda Janské Lázně) apod. Díla zastoupena v státních institucích a objevují se v aukčních síních (AAA Praha, Brno a Ostrava, Galerie Vltavín aj.). Vanišova tvorba je převážně intuitivní, introspektivní, stopy vlivu klasické literatury, především ovlivněna studiem F. M. Dostojevského a bratří Čapků. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Leo Vaniš, český spisovatel, výtvarný umělec a profesor. Po studiích na gymnáziu v Prachaticích vystudoval jazyk a literaturu na Karlově univerzitě v Praze, na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze filologii - rusistiku a Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze češtinu - ruštinu.

Vydán mu byl již psychologický - introspektivní román Nahá duše (2008) s vlastními ilustracemi a bajky s názvem Spůrky (2009), které si autor také ilustroval. Tématika jeho knih není pouze psychologická, ale i silně sociální a filozofická. Autor tíhne především ke klasickým hodnotám a čtenář nalézá v jeho dílech podobnost "hledání člověka v člověku" (F.M. Dostojevskij).

Vanišova tvorba výtvarná zahrnuje širokou škálu žánrů: Ilustroval např. některé knihy a vystavoval v mnoha galeriích (Klementinum, Galerie PRE, Nitrinaská galeria 2005 Agrární komora ČR, Galerie Auritus, Ministerstvo zemědělství ČR, Muzeum Brandýs nad Labem , Muzeum Čelákovice, Dům kultury Mladá Boleslav, Kolonáda Janské Lázně) apod. Díla zastoupena v státních institucích a objevují se v aukčních síních (AAA Praha, Brno a Ostrava, Galerie Vltavín aj.). Vanišova tvorba je převážně intuitivní, introspektivní, stopy vlivu klasické literatury, především ovlivněna studiem F. M. Dostojevského a bratří Čapků.