zavřít
Antifanés

autor komedií

Narození:
přidej datum narození,přidej místo narození
Úmrtí:
Přidej datum úmrtí Kios  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Antifanés byl řecký autor komedií. O jeho životě není mnoho známo. Svoji první komedii uvedl v letech 386 - 383 př. n. l.. Třináctkrát zvítězil v soutěžích komedií. Dílo Antifanése: Antifanés byl významným představitelem tzv. střední komedie. Na scénu uváděl dva rozličné typy, zástupce různých zaměstnání. Mytologické látky zpracovával ve formě travestie, vysmíval se racionalistickému výkladu mýtů. Antifanés napsal asi 300 her, dochovalo se 134 titulů a mnoho zlomků. Poiésis - Básnictví, komedie zabývající se otázkami umění, autor pohrdá staromódní poezií, vysmívá se abstraktním filozofickým řečem, jde o parodii na Sofokla a Euripida. Adelfoi - Bratři Adónis Afrodités gonai - Zrození Afrodity Agroikos - Hrubián Aulétés - Pištec Chrysis latros - Lékař Paroimiai - Přísloví Tritagonistés - Třetí herec …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Antifanés byl řecký autor komedií. O jeho životě není mnoho známo. Svoji první komedii uvedl v letech 386 - 383 př. n. l.. Třináctkrát zvítězil v soutěžích komedií.

Dílo Antifanése:

Antifanés byl významným představitelem tzv. střední komedie. Na scénu uváděl dva rozličné typy, zástupce různých zaměstnání. Mytologické látky zpracovával ve formě travestie, vysmíval se racionalistickému výkladu mýtů. Antifanés napsal asi 300 her, dochovalo se 134 titulů a mnoho zlomků.

Poiésis - Básnictví, komedie zabývající se otázkami umění, autor pohrdá staromódní poezií, vysmívá se abstraktním filozofickým řečem, jde o parodii na Sofokla a Euripida.

Adelfoi - Bratři
Adónis
Afrodités gonai - Zrození Afrodity
Agroikos - Hrubián
Aulétés - Pištec
Chrysis latros - Lékař
Paroimiai - Přísloví
Tritagonistés - Třetí herec