zavřít
Lyon Sprague de Camp

spisovatel

Narození:
27. 11. 1907 , New York, USA
Úmrtí:
6. 11. 2000  ve věku 92 let,  Plano, Texas  †
Znamení:
střelec  
Výška:
přidej výšku
Další údaje:
zobrazit národnost ...
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
americká
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Americký spisovatel Lyon Sprague de Camp byl autorem více než stovky knih, vynikl v několika literárních žánrech: biografie, historie, science-fiction. Byl také popularizátorem vědy. Mistrem byl i v oboru zvlášť vzácném: humoristické fantasy. V roce 1976 získal ocenění The Gandalf Grand Master za celoživotní práci na poli fantasy a Američtí spisovatelé science fiction ho v roce 1978 vyznamenali cenou Grand Master Nebula. Catherine Crook de Camp byla téměř půl století Spragueho ženou, osobní vydavatelkou a obchodní manažerkou u mnoha jeho děl z oblasti SF a fantasy. Stále se milující manželský pár cestoval všude společně a byl vítanými hosty na všech amerických SF conech. De Campové žili ve středoseverním Texasu, jehož mírné počasí a blízkost jejich dvou synů pozitivně stimulovala jejich literární produktivitu. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Americký spisovatel Lyon Sprague de Camp byl autorem více než stovky knih, vynikl v několika literárních žánrech: biografie, historie, science-fiction. Byl také popularizátorem vědy. Mistrem byl i v oboru zvlášť vzácném: humoristické fantasy.

V roce 1976 získal ocenění The Gandalf Grand Master za celoživotní práci na poli fantasy a Američtí spisovatelé science fiction ho v roce 1978 vyznamenali cenou Grand Master Nebula.

Catherine Crook de Camp byla téměř půl století Spragueho ženou, osobní vydavatelkou a obchodní manažerkou u mnoha jeho děl z oblasti SF a fantasy. Stále se milující manželský pár cestoval všude společně a byl vítanými hosty na všech amerických SF conech.

De Campové žili ve středoseverním Texasu, jehož mírné počasí a blízkost jejich dvou synů pozitivně stimulovala jejich literární produktivitu.